Łódź Design Festival 2010: „U Scheiblera” (foto)

DSC_3015

Łódzkie spotkanie z polskim i światowym designem powoli dobiega już końca. Tym bardziej, warto odwiedzić każdą przestrzeń, prezentującą cykl znakomitych wystaw.

Te związane z najnowszymi trendami wystroju wnętrz, prezentujące użytkowe rozwiązania w niezwykłych formach i o niespotykanych kształtach, obejrzeć można w zrewitalizowanej przestrzeni loftów „U Scheiblera”.

Lofty te, to unikatowa inwestycja związana z rewitalizacją obszarów postindustrialnych, a typowo łódzka budowla dwanej przędzalini Scheiblera, zapoczątkowała w Polsce modę na mieszkania w przestrzeniach pofabrycznych.

Wśród wystaw prezentowanych w nowoczesnym otoczeniu luksusowych apartamentów odnaleźć możemy m.in. ekspozycję La Dolce (re) Vita.

DSC_3024

Fot. Arkadiusz Fochtman

Przygotowana przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie, czyli miejsce w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, znakomicie łączy tradycyjność formy z promowaniem nowych technologii, ochroną i promocją zanikających zawodów i rzemiosł.

Home Sweet Home to kolejna zbiorowa wystawa młodych designerów, spośród których szczególnie wyróżnia się Bibliotekarka Marty Niemywskiej. Stalowe laserowo cięte wsporniki i drewniane półki, to dwumodułowy system, dzięki któremu możemy, w dowolny sposób budować meblościankę.

Jeśli zatem, jeszcze nie odwiedziliście łódzkich loftów, serdecznie zapraszamy!

(Tekst na podst. mat własnych i prasowych)


Czytaj także:

„Niezwykłe życie” w Łodzi, czyli Łódź Design 2010 czas zacząć (foto)

Co nowego na Łodź Design Festival 2010? (foto)

 


Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *