Łódź Design 2012 – Co nowego na Remade Market? (foto)

Alelale_Ania_elazowska

Nie straszny nam mróz, nie straszny śnieg. Zimową atmosferę tej jesieni rozgrzewa Łódź Design Festiwal. Na miłośników niebanalnych form czeka kilkadziesiąt stoisk Remade Market!

Remade Market został stworzony z myślą o miłośnikach designu. To miejsce, w którym można spotkać się z projektantami, porozmawiać o inspiracjach i aktualnych trendach oraz nabyć oryginalne i wyjątkowe przedmioty bezpośrednio od ich twórców.

Studia projektowe, prezentowane w ramach Remade Marketu, łączy idea własnoręcznego tworzenia oraz przetwarzania materiałów na nowe (re-use). Projekty przynależą do różnych dziedzin. Coś dla siebie znajdą tu zarówno miłośnicy mody, biżuterii, dodatków oraz ceramiki czy mebli, jak i dobrze zaprojektowanych przedmiotów dla dzieci.

Od początku istnienia Remade Marketu organizatorzy niezmiennie dbają o wysoki poziom prezentowanych projektów. Do udziału w tegorocznej edycji, poza polskimi artystami, zaproszono również czterech rumuńskich designerów z Vatra Collective.

Nowością w tej odsłonie Remade Marketu jest możliwość nabycia wyjątkowych umiejętności rzemieślniczych i samodzielnego tworzenia pod okiem profesjonalistów. Będzie można m.in. nauczyć się szyć w Kawiarence Szyciowej prowadzonej przez Strima Atelier. Poniżej przedsmak tego co czeka na Was na łódź Design:

Colorfolk_Magdalena_Bojarowska

Colorfolk / Magdalena Bojarowska
www.colorfolk.pl
colorfolk powstało z połączenia zamiłowania do polskiej sztuki ludowej i chęci tworzenia. Jest reakcją na brak na rynku ładnych przedmiotów promujących Polskę i jej regiony. Dlatego czerpiąc inspiracje z folkloru tworzę nowe wzory i produkty colorfolk. Staram się zachować wysoką jakość wykonania, nowoczesny design i przystępne ceny. Jeśli szukasz ładnej pamiątki, chcesz komuś podarować ciekawy upominek, lub po prostu lubisz ładne przedmioty.

mudodesign

Mudodesign
www.mudodesign.com
Marka mudo design powstała w 2009 roku, od tego czasu konsekwentnie tworzy unikatowe meble i tkaniny w nawiązaniu do tradycji polskiego rzemiosła.
W projektach tkanin i mebli w swobodny sposób łączą dawne techniki dekoracyjne haft, sitodruk, intarsję ze współczesnym językiem projektowym, przykładając szczególna wagę do trwałości i perfekcyjnego wykonania swoich wzorów. Inspiracje czerpią z różnych źródeł od sławnej spółdzielni ŁAD poprzez architekturę ludową aż do bajek…

Ale_lale

Alelale / Ania Żelazowska
www.alelale.com
Alelale powstały z tęsknoty za dzieciństwem i zapomnianymi marzeniami. Te miękkie stwory szyte są ze szmatek, guzików, wstążek i sporego kawałka serca projektantki. Tworzone z myślą o dzieciakach w każdym wieku, nawet (a może przede wszystkim) tych całkiem dorosłych.

Wstęp na Remade Market możliwy jest tylko dziś 27.10 w godz. 10-20.00, Centrum Festiwalowe, ul. Targowa 35.

(Tekst i Fot. – mat. prasowe)

Więcej o Łódź Design Festival na Plastrze Łódzkim!

Więcej zdjęć wkrótce!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *