aukcja_biurko_zaluzjowe_polska_lata_50_ldzgn

Jeśli fascynuje Was design i stawiacie pierwsze kroki w budowaniu własnej kolekcji sztuki użytkowej, lub po prostu chcielibyście nabyć coś wyjątkowego – to szansa właśnie dla Was!

Aukcja Dizajnu oraz poprzedzająca ją wystawa łączą w sobie dwa cele – popularyzację polskiego wzornictwa oraz sprzyjanie idei kolekcjonowania dizajnu.

Wystawa przedaukcyjna to wybór kilkudziesięciu autorskich przedmiotów, powstałych od lat 30. XX w., przez kolejne dekady, aż do czasów współczesnych – przekrojowa prezentacja najważniejszych zjawisk i kierunków w polskim wzornictwie, w kontekście przykładów z innych krajów europejskich.

Wśród obiektów znajdują się zarówno przedmioty wdrożone do produkcji przemysłowej, krótkie serie, jak i prace unikatowe. Wystawa i Aukcja Dizajnu ma być w intencji organizatorów krokiem ku zmianie funkcjonowania polskiego dizajnu na rynku sztuki i zachętą do budowania własnej kolekcji.

aukcja_bogdan_wendorf_serwis_kula_projekt_1934_ldzgn

Serwis „Kula”, proj. Bogdan Wendorf, 1934, Fabryka Porcelany „Ćmielów”

Aukcja odbędzie się w Domu Towarzystwa Kredytowego, przy ul. Pomorskiej 21, już dziś 29 października 2011 (sobota) o godz. 19.00.

(Tekst na podst. mat. prasowych)

Więcej o Łódź Design Festival na Plastrze Łódzkim!

Zobacz Katalog Aukcyjny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_0461
Fashion Week Poland 2011 – Łukasz Jemioł (foto)
IMG_7255_kopiuj
Łódź Young Fashion Award 2017 (foto)
FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2011: street fashion

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*