Backstage

Międzynarodowe ekipy techniczne, aktorzy, muzycy, emocje przed premierą czy koncertem, ale też montaż scen w śródmiejskich podwórkach i rozdawanie ulotek. Organizacja kilkudniowego festiwalu to spore przedsięwzięcie logistyczne. – Liczymy na wsparcie wolontariuszy, zapał studentów i doświadczenie osób 50 – mówią organizatorzy Festiwalu Łódź Czterech Kultur, który już w czerwcu.

Praca na rzecz festiwalu Łódź Czterech Kultur to znakomite doświadczenie dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna zawodową karierę, mocny punkt w CV, przygoda w artystycznym entourage’u i nauka współdziałania. Z kolei dla osób starszych, które chciałby zainwestować wolny czas w tworzenie najbardziej łódzkiego z festiwali, udział w przedsięwzięciu to nowe wyzwanie, możliwość wykorzystania wiedzy i  doświadczenia w nowych okolicznościach oraz okazja do zawarcia ciekawych znajomości.

Organizatorzy festiwalu potrzebują wsparcia przy opiece nad gośćmi i obsłudze poszczególnych wydarzeń artystycznych, w sprawach organizacyjnych i biurowych, udzielaniu informacji na temat festiwalu, promocji programu, czy działaniach technicznych. Przyda się więc znajomość języków obcych, smykałka techniczna lub doświadczenie w organizacji podobnych imprez. Na stronie internetowej www.4kultury.pl znaleźć można formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić i przesłać na adres e-mail: wolontariat@4kultury.pl.

– Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów programu, na to przyjdzie czas w drugiej połowie maja – mówi Zbigniew Brzoza, dyrektor Festiwalu. –  Mogę powiedzieć tylko,że przygotowaliśmy bogaty program wydarzeń o wymiarze artystycznymi społecznym. Przed nami premierowe plenerowe spektakle w podwórkach śródmieścia, koncerty w przestrzeni miejskiej, projekcje filmów i niezwykła street-artowa instalacja – zdradza.

Festiwal Łódź Czterech Kultur jest corocznym wydarzeniem, prezentującym dokonania z różnych dziedzin sztuki. Odwołuje się do mitu założycielskiego Łodzi – miasta stworzonego przez Niemców, Polaków, Rosjan i Żydów. Miasta, które dzięki gotowości mieszkańców do asymilacji kolejnych fal przybyszów i umiejętności rozwiązywania problemów ponad podziałami narodowymi czy religijnymi stało się najszybciej rozwijającą się metropolią Europy końca XIX wieku. Festiwal Łódź Czterech Kultur to kontynuacja festiwalu stworzonego przez Witolda Knychalskiego w 2002 roku. Obecnie jego organizatorem jest Muzeum Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakatmamybloguja
Mamy Blog-OFFują w Łodzi
urodzinylodzki
Urodziny Łodzi 2014 – informacje
folkowe
Folkowe Inspiracje 2013 – informacje
4 komentarze
 • Izabela
  7 maja 2015 at 19:12

  Chyba raczej nie, bo nie ma limitu na wolontariuszy, a poza tym na parę minut przed dodaniem komentarza, na fb pojawiła się informacja o poszukiwaniu wolontariuszy

 • Kacper
  7 maja 2015 at 13:05

  Mnie również wyświetla się taki komunikat :/

 • ina
  7 maja 2015 at 12:57

  może limit miejsc się wyczerpał 🙂

 • Izabela
  7 maja 2015 at 08:52

  Nie wiem jak inne osoby, ale ja mam problem z pobraniem formularze, pokazuje mi się taki oto komunikat: „Jest to trochę krępujące, nieprawdaż?

  It seems we can’t find what you’re looking for. Perhaps searching can help.”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*