lodz4kulturOd 14 do 22 września w Łodzi będzie odbywać się Festiwal Łódź Czterech Kultur. Tegorocznym hasłem przewodnim imprezy będą Generacje.

Mówią organizatorzy: Przyjrzymy się Łodzi, jej historii i czterem współtworzącym ją społecznościom z perspektywy różnych pokoleń, ale popatrzymy też na współczesne miasto i jego mieszkańców. Sięgniemy do głębokiej przeszłości Łodzi, próbując podążyć śladami przodków do różnych zakątków Europy, do Rosji, Izraela czy Niemiec. Zaprosiliśmy również młodsze pokolenie artystów, które do Łodzi powraca, czasami wędrując śladami swoich dziadków czy nigdy niepoznanych krewnych z odległych zakątków świata. Przyjrzymy się narodzinom polskiej sztuki współczesnej, naszemu rozdarciu między Wschodem i Zachodem oraz temu, jak się to zmieniało przez lata. Do współpracy zaprosiliśmy artystów z różnych krajów, ale przede wszystkim łódzkie środowisko, by pokazać, jaki tu drzemie potencjał. Tegoroczny festiwal Łódź Czterech Kultur ma połączyć różne generacje, zarówno twórców, jak i odbiorców.

Festiwal jest interdyscyplinarny składa się z pięciu dziedzin: literatura, teatr, film, sztuki audiowizualne, muzyka. Już teraz można zapisywać się na warsztaty taneczne, muzyczne i plastyczne. Wszystkie są bezpłatne, jednak ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń:

15 września: Taneczna podróż po Bawarii i Tyrolu | Warsztaty (od 15 roku życia) – taniec.dorosli@4kultury.pl

16 września: Wrota do krainy tańca | Warsztaty dla dzieci (6-10 lat) – taniec.dzieci@4kultury.pl

17 września: Warsztaty z improwizacji etno-jazzowej – jazz@4kultury.pl

20 września: Tygiel kolorów | Warsztaty plastyczne dla dzieci (3-7 lat) – tygiel@4kultury.pl

21 września. W poszukiwaniu kontrastów | Warsztaty plastyczne dla dzieci (8-12 lat) – kontrasty@4kultury.pl

Zarezerwowane wejściówki należy odebrać najpóźniej do 10 września 2012 roku, po upływie tego terminu rezerwacje zostaną anulowane.  

Więcej informacji o festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012 – Generacje: www.4kultury.pl

Zobacz także:

Łódź Czterech Kultur 2012 – Generacje

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Karnawałowa Parada na Piotrkowskiej
esedi
Start up czyli zrób to sam/a ale z innymi
REDUKCJE.PL – projekt Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*