LBR7Zapisy na charytatywny bieg biznesowy Łódź Biznes Run zwiększają tempo – na wrześniowe wydarzenie zarejestrowało się już 650 osób, czyli 130 drużyny złożone z pracowników firm z regionu łódzkiego. Zapisy na tę wyjątkową imprezę wciąż trwają, a organizatorzy zachęcają do zgłaszania zespołów, które 6 września pobiegną dla Pana Marcina Kijo, podopiecznego Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

Łódź Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który jest częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. Bieg rozpocznie się jednocześnie w sześciu miastach Polski: Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Łodzianie pobiegną po raz drugi.

-Kiedy rok temu zostaliśmy zaproszeni do projektu Poland Business Run, przyjęliśmy tę propozycję z ogromną przyjemnością. Łódź Business Run to unikalny w skali miasta i regionu bieg sztafetowy, który ma na celu integrację przedstawicieli biznesu w tak niezwykle szczytnym celu. W Łodzi pobiegniemy po raz drugi, tym razem dla Marcina Kijo, który potrzebuje naszej pomocy. Jako współorganizator tego wydarzenia serdecznie dziękuję naszym Patronom Honorowym, Sponsorom i Partnerom, wszystkim przedstawicielom lokalnego biznesu oraz mieszkańcom miasta za okazane wsparcie i przyłączenie się do akcji, która pomoże Marcinowi w powrocie do aktywnego życia – mówi Agnieszka Jackowska-Durkacz, Dyrektor Zarządzająca Infosys BPO Poland, współorganizator łódzkiego biegu

W charytatywnym biegu Łódź Business Run udział biorą 5-osobowe sztafety. Do uczestnictwa w biegu zaproszeni są w pierwszej kolejności pracownicy firm i organizacji z Łodzi i regionu. Wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie pokonanie dystansu 3,8 km, który jest osiągalny nawet dla tych, którzy na co dzień nie uprawiają tej dyscypliny sportu. By wziąć udział w imprezie wystarczy przez stronę internetową biegu zgłosić drużynę, czyli zarejestrować ją za pośrednictwem panelu rejestracyjnego i dokonać opłaty startowej. Trasa imprezy, została wytyczona częściowo wzdłuż ulicy Piotrkowskiej z miasteczkiem eventowym w zabytkowym kompleksie budynków EC1.

– 6 września to data wyjątkowa, tego dnia w sześciu miastach Polski zbierzemy fundusze na zakup protez, które kilku osobom pozwolą na powrót do normalnego, aktywnego trybu życia. W Łodzi biegniemy dla Pana Marcina Kijo, który pilnie potrzebuje zakupu protezy nogi. Niestety ceny dobrych jakościowo protez, które wahają się w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, zazwyczaj przekraczają możliwości finansowe potrzebujących. Biegnąc- możemy zmienić czyjeś życie– mówi Marcin Dyński, koordynator Łódź Business Run 2015, zapalony biegacz, a na co dzień jeden z pracowników w centrum Infosys BPO Poland.

W ramach przygotowań do Łódź Business Run organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na wspólne treningi, które odbywają się dwa razy w tygodniu. Treningi prowadzi ścisła czołówka łódzkiego środowiska biegowego, m.in. Tomasz Osmulski (mistrz Polski w biegach przełajowyh), Artur Kozłowski (wicemistrz Polski w Biegu ulicznym na 10 km) oraz Krzysztof Krygier.

Wszystkie środki zebrane z opłat startowych zostaną przekazane na rzecz jednego z podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty. W każdym mieście bieg dedykowany jest konkretnej osobie, zamieszkującej w danym regionie. Uczestnicy biegu Łódź Business Run 2015 pobiegną dla Marcina Kijo. Jeśli uda się zebrać środki, jakie zapewnią Marcinowi potrzebną pomoc, Fundacja oraz Organizatorzy imprezy w Łodzi wybiorą kolejną osobę, dla której pobiegną uczestnicy Łódź Business Run 2015.

– Fundacja opiekuje się osobami, które w wyniku różnych zrządzeń losu – wypadków lub chorób, zostały poddane amputacjom. Teraz często poruszają się na wózkach, o kulach lub na kiepskiej jakości protezach, które ze względów bezpieczeństwa i zdrowia, jak najszybciej muszą zostać zamienione na nowe. Z różnych powodów nie są w stanie sami sfinansować takiego zakupu” – wyjaśnia Jan Mela Prezes Fundacji.

Pomagam Bardziej
By dodatkowo pomóc podopiecznym Fundacji, w dniu rozpoczęcia rejestracji na lokalnych stronach internetowych imprezy została uruchomiona akcja Pomagam Bardziej, w której każdy – bez względu na udział w imprezie – może wziąć udział. Środki w niej zebrane także zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz podopiecznych Fundacji w danym regionie. Także dzięki nim, impreza ma szansę zmienić życie dodatkowych osób.

Łódź Business Run jest częścią ogólnopolskiego biegu Poland Business Run. To druga edycja imprezy w Łodzi i czwarta w ramach akcji ogólnopolskiej. Tę wyjątkową inicjatywę wspiera znana i ceniona polska projektantka Gosia Baczyńska, którzy stworzyła projekt Żółtej Koszulki Lidera. Koszulka jest przyznawana co miesiąc jednej drużynie z każdego miasta, która zgłosi się do biegu i zbierze najwięcej środków w akcji Pomagam Bardziej, uruchomionej na stronach internetowych imprezy. Dobrowolnej wpłaty za pośrednictwem drużyn, może dokonać każdy – bez względu na udział w biegu. Środki te, tak samo jak wszystkie wpływy z opłat startowych, zostaną skierowane bezpośrednio na rzecz Marcina.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_9465
Jubileuszowy Bieg Sylwestrowy w Arturówku (foto)
image002
Pedro’s Cup w Alas Arena – informacje
Bieg dla Bohaterów „Od Wolności do Niepodległości” (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*