Łódź Buduje Orientarium (wizualizacja)

30_WIZUALIZACJEŁódzki ogród zoologiczny podpisał umowę z firmą, która wybuduje nowoczesne, spełniające najwyższe standardy pawilony i wybiegi. Wybudowane prawie 80 lat temu zoo nigdy nie było gruntownie modernizowane. Chcemy, aby zwierzęta miały możliwie największy komfort życia, a goście zoo – komfort zwiedzania przez cały rok – dlatego zdecydowaliśmy się na budowę Orientarium, czyli wielkopowierzchniowej ekspozycji wodno-lądowa fauny i kultury strefy orientalnej, czyli południowo-wschodniej części Azji.

Duże obiekty takie jak Orientarium, czy istniejące już wrocławskie Afrykarium, to standard w nowoczesnych ogrodach zoologicznych. Dają możliwość utrzymywania zwierząt na dużych przestrzeniach w połączeniu z innymi gatunkami w urozmaiconym środowisku. To daje im swobodę zachowań, a zwiedzającym możliwość obserwacji zwierząt w warunkach jak najbliższych naturze.

Orientarium zbudują Mosty Łódź, które złożyły w przetargu najkorzystniejszą ofertę. Budowa będzie kosztowała 262 miliony złotych. Pod inwestycję przeznaczymy połowę obecnego terenu zoo. Nowoczesne pawilony, wybiegi i woliery zajmą powierzchnię ponad 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Do tego powstanie zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne.

Inwestycja pozwoli pojawić się w łódzkim ogrodzie zoologicznym nowym gatunkom: orangutanom, panterom mglistym, rekinom, niedźwiedziom malajskim, gibonom, dzioborożcom, langurom, szpakom balijskim i płaszczkom. Wznowimy też hodowlę posiadanych do niedawna gatunków, m.in. słoni indyjskich.

We Wrocławiu, który zrealizował podobny projekt liczba odwiedzających zwiększyła się z 440 tysięcy do 2 milionów rocznie. To ogromny impuls dla rozwoju turystyki, a Łódź premiuje dodatkowo centralne położenie w kraju i świetne skomunikowanie. Liczymy na gości nie tylko z kraju, ale z całej Europy. Najbliższa nasza konkurencja, czyli drugie Orientarium na Starym Kontynencie znajduje się dopiero w Wielkiej Brytanii. Łódzkie orientarium będzie gotowe w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *