against_gravity_fot_ukryte_w_kadrzeW weekend, 3-4 czerwca, Manufaktura zmieni się w arenę rozgrywek rangi Mistrzostw Polski w Boulderingu. Dyscyplina ta jest najbardziej efektowną i najprężniej rozwijająca się konkurencją w obrębie wspinaczki sportowej.  Podczas kolejnej edycji zawodów Against Gravity spotkają się najlepsi polscy zawodnicy, którzy w przyszłości będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich.

Bouldering to wspinaczka bez asekuracji lin, a jedynym zabezpieczeniem są materace rozłożone pod ścianką. Ta niezwykle efektowna dyscyplina sportowa cieszy się coraz większą popularnością. Zmagania w tej konkurencji tworzą dynamiczne, efektowne i atrakcyjne dla obserwatorów widowisko.  Już od poniedziałku goście Manufaktury mogą podpatrywać budowę sceny o wymiarach 23 x 11 metrów, na której stanie największa przenośna zadaszona ścianka do boulderingu Polskiego Związku Alpinizmu zbudowana w 2017.

Ranga imprezy znajduje swoje odbicie w jej obsadzie personalnej. Na zawodach Mistrzostw Polski w Boulderingu organizatorzy spodziewają się całej czołówki polskich zawodników, którzy w Łodzi walczyć będą o ważne punkty do klasyfikacji generalnej. 

Na ściance zobaczymy m.in. Mistrzów Polski 2016 – Idę Kupś i Piotra Bunscha oraz Marcina Dzieńskiego – Mistrza Świata we wspinaczce na czas. Zawody nie odbyły by się bez routsetterów – osób, które odpowiedzialne są za przygotowanie dróg dla wspinaczy. Wśród nich m.in. Aleksander Romanowski, człowiek instytucja na krajowej arenie zawodów boulderowych oraz Tomasz Oleksy, Jedyny Polak któremu udało się wygrać zawody zaliczane do cyklu w boulderowego Pucharze Świata, zdobywca Pucharu Świata we wspinaczce na czas, wielokrotny Mistrz Polski.

W sobotę zaplanowano zawody w kategorii Open. Każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w boulderingu. Zapisy przyjmowane są do wyczerpania miejsc startowych, a o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Opłata startowa dla zawodników rejestrujących się przez Internet (szczegóły na againstgravity.com.pl) wynosi  40zł oraz 60zł w przypadku zapisów w dniu zawodów. Każdy uczestnik przed rozpoczęciem zawodów otrzymuje koszulkę oraz pakiet żywnościowy.

Pierwsi zawodnicy pojawią się na ściance już o godz. 9 rano. Zmagania będzie można podziwiać aż do godz. 21:30. W niedzielę od godz. 8 rano zmagać się będą najmłodsi. Do godz. 14 będzie można kibicować dzieciakom wspinającym się i pokonującym kolejne przeszkody.O godz. 16:15 zaplanowano najbardziej spektakularną część zawodów – wtedy na ściance pojawią się najlepsi polscy zawodnicy. Finał – o godz. 18.  Wydarzenie organizowane jest przez Against Gravity Team, Spot Boulder Caffe, Akademicki Klub Górski przy ścisłej współpracy i pod patronatem Polskiego Związku Alpinizmu, przy dużym zaangażowaniu gospodarza – Manufaktury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artificial_grass_field
Kalendarz sportowy – marzec 2017
DSCF1541
Petanque w Parku Śledzia
PLAKAT_MP_MASTERS
Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport na torze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*