Rozbicki_AndrzejOd Acapulco do Vancouver – muzyczna podróż z maestro Rozbickim to tytuł koncertu muzyki amerykańskiej, który w Teatrze Muzycznym w Łodzi poprowadzi specjalny gość – Andrzej Rozbicki – kanadyjski dyrygent polskiego pochodzenia, dyrektor artystyczny Celebrity Symphony Orchestra w Toronto, orędownik i popularyzator polskiej muzyki w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

W programie różnorodne utwory muzyki amerykańskiej, na której rozwój miała wpływ kultura i tradycja Indian, europejskich osadników oraz imigrantów z całego świata. Muzyka amerykańska w sposób oczywisty kojarzy się z blaskiem Hollywood, w programie koncertu zatem znajdą się  także utwory bardzo popularnych kompozytorów muzyki filmowej – Johna Williamsa i Ennia Morricone – oraz oscarowy utwór Kristine Anderson-Lopez. Miłośnicy twórczości Leonarda Cohena usłyszą song Hallelujah, a polskim akcentem będzie słynny Warsaw Concerto na fortepian i orkiestrę – dzieło Richarda Addinsella.

Koncert odbędzie się 17 maja o godz. 18:30 w Teatrze Muzycznym. Bilety – 60 zł / 50 zł / 40 zł / 30 zł Sprzedaż i rezerwację prowadzi dział sprzedaży biletów i obsługi widzów Teatru Muzycznego w Łodzi.  tel.: (42) 678 35 11 w. 319, (42) 678 19 68 e-mail: rezerwacja @teatr-muzyczny.lodz.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
FOTKA1
Dżem akustycznie w New Yorku
Tapas Music Festival: MajLo
08062013_597
Acid Drinkers w Dekompresji

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*