teatr_czytany_oczy_nieba_internetWe wtorek 20 maja o godzinie 11:00 zapraszamy na 44. premierę Teatru dla niewidomych i słabo widzących. Na Małej Scenie Teatru Powszechnego zostanie zaprezentowane przedstawienie „Oczy nieba”. Sztukę Davida Almonda adresowaną do najmłodszych widzów społecznie wyreżyserowała dyrektor Ewa Pilawska. 

Erin i January stracili matkę. Mieszkają w domu dziecka. Czują się osamotnieni i wykluczeni. Nawet wychowawczyni mówi im, że nigdy nie będą jak inne dzieci przez to, co je w życiu spotkało. Nie chcą się jednak na to zgodzić. Postanawiają uciec na tratwie i zmienić swoje życie – wszystko jest przecież możliwe.

To poetycka, tajemnicza, wzruszająca, a jednocześnie śmieszna opowieść o nastolatkach, którzy chcą być szczęśliwi. Napisana przez jednego z najciekawszych dziś twórców literatury młodzieżowej Davida Almonda sztuka zaprasza widza do świata fantazji, pokazując, że marzenia się spełniają i że mimo przeciwności losu, mimo tragedii, które nas dotykają, świat nie jest wcale takim złym miejscem, a o jego wartości świadczą ludzie, których spotykamy na naszej drodze.

David Almond
„Oczy nieba”
Przekład: Elżbieta Woźniak
Reżyseria: Ewa Pilawska
Występują: Marta Jarczewska, Małgorzata Goździk, Jakub Firewicz, Andrzej Jakubas, Patryk Palusiński, Arkadiusz Wójcik

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gadowski
Stand-up Polska prezentuje: Błażej Krajewski i Dariusz Gadowski
teatramaly
Archiwalne Teatry Telewizji w Teatrze Małym w Łodzi
Premiery teatralne – październik 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*