OCN i Rust w New Yorku

OCNRUST2W czwartek, 12 listopada o godz. 20 w New Yorku wystąpią formacje OCN i Rust. Bilety w cenie 20 zł przedsprzedaż 30 zł w dniu imprezy.

OCN – 'Demon i karzeł’ jest zdecydowanie najbardziej intymną płytą, przy jakiej pracowałem. Powstała z olbrzymiej potrzeby rozliczenia się z lękami, słabościami i – jak sugeruje tytuł – demonami drzemiącymi głęboko w środku. Dlatego ten album był też bardzo dużym ryzykiem. Powstał jednak w sposób tak bezwarunkowy, że teraz tylko czas i słuchacze znają odpowiedź, czy warto było takie ryzyko podejmować” – opowiada o płycie lider zespołu Maciej Wasio. Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Pierwszy album grupy – „Waterfall”, wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (min. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather). Tytułowy utwór z płyty dotarł na pierwsze miejsca rockowych list przebojów a kolejny singiel, „The First Cut” szybko powtórzył wynik poprzednika. Promując płytę, OCN pojawił się zarówno na festiwalach zagranicznych ( min. Reeperbahn Festival w Hamburgu czy Sziget Festival w Budapeszcie), jak i na najważniejszych festiwalach polskich (min. Jarocin Festiwal, Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynalia Festival, Orange Warsaw Festival). Obecnie OCN tworzą Maciek Wasio – wokal, gitara, Michał Kaleciński – bas, wokal, Radek Owczarz – bębny.

RUST – Poznański zespół RusT istnieje i tworzy od ponad dekady. Kompozycje w połączeniu z brzmieniem zespołu celebrują tradycję lat 60’ i 70’, nadając im świeżego powiewu dzisiejszych czasów.  Ostatnie miesiące należały dla Rust do szczególnie intensywnych a zarazem najbardziej przełomowych w dotychczasowej działalności. W listopadzie ubiegłego roku ukazał się debiutancki album grupy pt. „White Fog”, który Onet określił jako „kawał naprawdę dobrej muzyki”, zaś magazyn „Gitarzysta” mianem „jazdy obowiązkowej bez trzymanki”. Od początku roku zespół promuje go na scenach w ramach „White Fog Leads Me Tour”, m.in. podczas Orange Warsaw Festival, Fete de la Musique w Niemczech, Rock In The Barn we Francji oraz przed dwoma polskimi koncertami Airbourne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *