Obudź się i poczuj smak kawy nagrodzony

obudz_sie_i_poczuj_smak_kawy_001Spektakl Teatru im. Jaracza zdobył główną nagrodę podczas festiwalu Katowicki Karnawał Komedii.

 
Obudź się i poczuj smak kawy to kolejny po Seksie, prochach i rock’n’rollu i Czołem wbijając gwoździe w podłogę monodram w niezrównanej interpretacji Bronisława Wrocławskiego.

O ile Seks, prochy i rock & roll był próbą kalejdoskopowej prezentacji postaci świata zewnętrznego, a Czołem wbijając gwoździe w podłogę próbą opowieści poprzez konwencję talk-show o widzach teatralnych, o tyle trzecie przedstawienie jest przede wszystkim skoncentrowane na postaci aktora i specyficznej relacji z widzem, jaka zawiązuje się w monodramach Bogosiana.

 
Pomysłem na ten spektakl jest przeniesienie punktu ciężkości z kreowanych postaci na samą osobę aktora jako głównego bohatera dramatu, a tym samym próba przekroczenia konwencjonalnej granicy między sceną a widownią. Trzecia część jest dopełnieniem cyklu, a zarazem rozliczeniem się reżysera i aktora z recepcją poprzednich monodramów.

/info. mat. pras.  fot. J. Szymański – mat. pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *