Obsesja_-_Teatr_RemusPo niespełna dwóch latach od premiery „Obsesji” spektakl „odrodzonego z popiołów” Teatru Remus wrócił na deski i ruszył w trasę po Polsce. Przez ponad półtora roku od nieszczęsnego pożaru, gdy na tydzień przed premierą „Obsesji” spłonęła siedziba teatru, członkowie Stowarzyszenia Teatralnego Remus walczyli o to, by wspomnienie o pożarze nie było ostatnim. Pokaz odbędzie się 22 listopada o godz. 19 w Art_Inkubatorze. Wstęp jest bezpłatny.

„Obsesja” w reżyserii Katarzyny Kazimierczuk to spektakl poruszający w nietypowy sposób tematykę dyskryminacji. Tytuł nawiązuje do historii marokańskiego artysty, znanego jako Malik, który podczas stypendialnego pobytu w Polsce został brutalnie pobity: „Po tym zdarzeniu (…) wciąż rozglądam się nerwowo, myślę o tym, że za chwilę ktoś może mnie zaatakować. To już jest obsesja”. Zespół Teatru Remus zebrał w „Obsesji” autentyczne historie – świadectwa osób, które doświadczyły agresji na tle rasowym. Z tymi przejmującymi historiami kontrastuje piękno odległych kultur, obecne w warstwie muzycznej i choreograficznej. W spektaklu aktorzy Teatru Remus wykonują tradycyjne wielogłosowe pieśni z różnych zakątków świata: Maroka, Ugandy, Korsyki, Włoch, Brazylii i krajów bałkańskich. Zespołowi towarzyszą artyści: japoński tancerz butoh – Rui Ishihara oraz Hana Umeda – aktorka wykonująca tradycyjny japoński taniec Nihon Buyo.

Spektakl zrealizowano ze środków Europejskiego Funduszu na Rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz z budżetu państwa, a także ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Obsesja_fot._Pawel_Wegner_DSC4406

Reżyseria: Katarzyna Kazimierczuk
Premiera: 6 II 2013 r., scena Komuna//Warszawa (gościnnie)
Występują: Daniel Brzeziński, Gwidon Cybulski, Agnieszka Hakizimana, Rui Ishihara, Joanna Nitka, Hana Umeda, Marta Woźniak

Rezerwacje: chorea.warsztaty,@gmail.com i tel: 506 103 207

/fot. mat.pras. Paweł Wegner

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
warsztaty-baner-2-01
Retroperspektywy: warsztaty naznaczone muzyką
FREDRO_DLA_DOROSLYCH_B1
Fredro dla dorosłych w Teatrze Muzycznym
Premiery teatralne – maj 2011

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*