01092012_013Od soboty, 1 września w Klubie Szafa można oglądać wystawę fotografii Marty Zając pt. Obecni w przedmiotach – Portret Rodzinny.

Jak mówi pomysłodawczyni projektu – Portret rodzinny to seria zdjęć prezentujących niezwykłą relacje pomiędzy człowiekiem i przedmiotem, pewne podporządkowanie powierzchni pod jego indywidualny, niepowtarzalny charakter. Cykl fotografii to osobista dokumentacja wspomnień jakie pozostają w opustoszałej przestrzeni po utracie bliskiej osoby.

– Nie ma jej, ale to miejsce w rogu kanapy zatrzymała dla siebie. Póki kanapa zostanie ona będzie obecna – mówi Marta Zając. – Jesteś moim światłem. Jesteś moją lampą.

Obecni w przedmiotach to pierwsza z cyklu ekspozycji w Szafie pt. Obecność.

joomplu:41464

Marta Zając – absolwentka Fotografii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi uczestniczyła w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych prezentowanych min. na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Łodzi, w Galerii Ateneum Młodych w Warszawie czy w Centrum Propagandy Sztuki. Jej prace opublikowane zostały w albumie FotoExtensje.

Zobacz także:

Anna Czerepińska – Dzień za dniem (foto)

Camera obscura. Berlin-Stuttgart w Galerii FF (foto)

nieŁódź. Fotografie-Maciej Ryszka (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
9wrzesnia_050
Portret pewnej rodziny w czasie (foto)
FashionPhilosophy Fashion Week Poland 2011: wystawa zdjęć
IMG_4420
Fotofestiwal 2014: Rainbow in the Dust (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*