18012013_085O wiele rzeczy za dużo to druga odsłona projektu andel’s quarter realizowanego w andel’s Hotel Łódź. Od 18 stycznia w trzech hotelowych pokojach można oglądać prace trzech współczesnych polskich artystów na temat martwej natury.

Ekspozycja składa się z trzech propozycji: Real foto Mikołaja Długosza, Skarb Maurycego Gomulickiego oraz Wszystkie rzeczy, które mam Iwo Rutkiewicza. Każda z prac wpisuje się w gatunek sztuki uprawiany w Europie już od ponad pięciuset lat: martwą naturę – ujętą jednak w nową, uwspółcześnioną formę.

– Instalacje uwalniają uwodzicielski potencjał tkwiący w przedmiotach codziennego użytku. Zarówno tych, których chcemy się pozbyć wystawiając je na aukcji, tych do których tęsknimy i których z zawstydzeniem pożądamy, jak i tych posiadanych, które nieustannie porządkujemy by odkryć ten najbardziej optymalny dla nas układ” – mówi Marcin Krasny, kurator wystawy.

joomplu:47458

W łódzkim andel’sie, w ramach stałej ekspozycji, można obejrzeć prace znanych artystów: Grzegorza Drozda, Gregora Eldarba, Magdy Hueckel, Macieja Kuraka, Dominika Lejmana, Joanny Małeckiej, Tomasza Partyki, Uli Tarasiewicz i Mariusza Warasa. Obecną ekspozycję można oglądać do 10 lutego w godz. 14-18 po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji pod numerem 42 2791000.

Zobacz także:

Blisko Pola w Hotelu andel’s (foto)

Sports Competitions w hotelu andel’s (foto)

andel’s Contemporary Art 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wszystkie kobiety – Kobiety w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)
DSCF1082
Stupa. Trójwymiarowy model stanu oświecenia (foto)
DSC_2277
Jarosław Woźniak – „Odchodząc, zabierz mnie”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*