O nas

„Plaster Łódzki” jest serwisem kulturalno-społecznym powstałym w styczniu 2010 roku. Na naszych łamach znajdziesz informacje z życia Łodzi i okolic. W dobie tabloizacji mediów postanowiliśmy iść pod prąd. Nie szukamy skandalów, nie chcemy publikować informacji o kolejnych wypadkach, czy pożarach.

„Plaster” to miejsce dla osób szukających informacji i relacji z wydarzeń kulturalnych i sportowych. To portal umożliwiający prezentację własnego dorobku (w działach Wirtualna galeria, Strefa twórczości oraz Łódzka scena muzyczna), przybliżający sylwetki artystów i sportowców z naszego miasta. To serwis, który dzięki konkursom i organizowaniu imprez przybliży chętnym możliwość udziału w wydarzeniach kulturalnych.

Nie jesteśmy jedynie wirtualni. Dzięki współpracy z Centrum Sztuki UŁ „Kinem Cytryna”, Fundacją Inicjatyw Twórczych Plaster czy Domem Literatury organizowaliśmy najróżniejsze wernisaże, festiwale, imprezy muzyczne, a także lubiane przez wszystkich plenery fotograficzne.

„Plaster Łódzki” założyła grupa przyjaciół, która przez niecałe dwa lata prowadziła inny łódzki serwis. Dziś jesteśmy pełni zapału i nie mniejszej ilości pomysłów, które chcemy zrealizować wraz z Wami. Wydawcą „Plastra” obecnie jest Fundacja Na rzecz Wspierania Kultury „Plaster Łódzki”.


Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do współpracy z „Plastrem”. Dzięki nam możecie odbyć praktyki lub też staż, a także zostać wolontariuszem przy organizowanych przez nas wydarzeniach. Jeśli sami macie pomysł na jakąś imprezę wspomożemy Was przy tym – kontakt redakcja@plasterlodzki.pl