IMG_4945Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź, powołane przez grupę biznesmenów i kibiców Widzewa, zostało oficjalnie zarejestrowane 9 lipca 2015 roku.  Nazwa nowo powstałego podmiotu, który chce  odbudować  i  kontynuować tradycje wraz z  historią klubu RTS Widzew Łódź.

Działacze łódzkiego klubu widząc, że spółka Sylwestra Cacka, z powodu ogromnego zadłużenia, nie ma szans na przetrwanie w ekspresowym tempie stworzyli nowy klub. Łódzki Związek Piłki Nożnej przyjął nowy podmiot do kontynuowania 105 – letniej  historii klubu. Nowo powstały podmiot w polskim futbolu otrzymał od ŁZPN awans w ligowych rozgrywkach od A klasy. Zarząd ŁZPN również poparł starania ludzi, którzy przyczynili się do kontynuowania klubu Widzew Łódź, aby rozpoczął rozgrywki ligowe od IV ligi. W dniu 14 lipca na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdzono zreaktywowany klub pod nazwą Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź i otrzymał zgodę o jeszcze jeden poziom ligowy wyżej czyli IV liga.

W środę 15 lipca o godzinie 18 odbył się pierwszy inauguracyjny trening piłkarzy Widzewa na obiekcie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Milionowej. Trening „widzewiaków” poprowadził  trener Witold Obarek – (prowadził  dotychczas kluby z regionu łódzkiego  m.in.: Ceramika Opoczno, Górnik Łęczyca, WKS Wieluń, Sokół Aleksandrów, Włókniarz Konstantynów i   Ner Poddębice). Przez ostatnie pół roku Obarek pozostawał bez pracy. 

joomplu:94431

Zanim rozpoczął się trening, kibice wznieśli okrzyki: „Widzew, my wierzymy!” Następnie prowadzeni zawodnicy przez trenera Witolda Obarka, prezesa RTS Marcina Ferdzyna i kierownik klubu Waldemara Krajewskiego, stanęli wszyscy naprzeciwko trybuny wypełnionej kibicami i ukłonili się fanom Widzewa.

Na treningu w drużynie Widzewa pojawiło się 28 zawodników: bramkarze Michał Sokołowicz i Patryk Wątorowski, obrońcy Damian Dudała, Łukasz Fornalczyk, Wojciech Gradecki, Witold Kurzawa, Paweł Leonow, Daniel Maczurek, Michał Pietras, Michał Polit, Tomasz Różycki i Piotr Wodnicki, pomocnicy Michał Czaplarski, Patryk Ignatowski, Damian Kozieł, Tomasz Kubala, Damian Marcioch, Damian Mospinek, Marcin Pieńkowski, Jakub Rakowski, Patryk Ratkowski, Igor Świątkiewicz i Michał Wójcicki oraz napastnicy Damian Gilarski, Nikodem Kasperczak, Marcin Kiwak, Adrian Kralkowski i Mariusz Rachubiński. Najbardziej znany z nich jest Dudała, który ostatnio był w kadrze Jagiellonii Białystok, a interesowała się nawet kiedyś AS Roma. Siedmiu z tych piłkarzy jest wychowankami Widzewa.

W trakcie treningu szkoleniowiec Obarek został poproszony przez media o wypowiedz swoją jaki stawia przed sobą cel i jaka będzie drużyna Widzewa:

– „Przywitanie z kibicami na treningu coś wspaniałego. Jestem w tak potężnej firmie jaki jest Widzew. Widzew to marka – komentował to Obarek  z emocjami wzruszenia. On będzie wielki! Czy ze mną, czy beze mnie. Nigdy nie miałem prowadzić treningu przy takich kibicach. To są fani z tzw. górnej półki. To fani z tzw. górnej półki. My teraz zaczynamy od zera i to my powinniśmy im zgotować tutaj owację. Wielki szacunek dla nich. Ja nawet nie dopuszczam myśli, że mógłbym ich zawieść! Zrobimy wszystko, żeby awansować. Taki jest cel, choć nie mogę obiecać, że na pewno awansujemy do III ligi, bo to jest tylko piłka. Początki były ciężkie, ale ruszamy do przodu. Zespół jeszcze zostanie wzmocniony. Mogę obiecać, że gdy będzie on wychodził na boisko, to po to, żeby gryźć trawę. Oni wiedzą, że każdy będzie chciał z nimi wygrać. A my musimy”. Następnie trener z komentował, iż piłkarze, którzy z nami są muszą wiedzieć, że trafili do wielkiej firmy. Dzisiaj zdjąłem z nich całą odpowiedzialność  i wszystko wziąłem na siebie. Oni mają tylko trenować, grać i wygrywać”.                                                                                               

Jeśli chodzi o to jak będzie wyglądał trzon drużyny trener Obarek skomentował:
–  „To się będzie zmieniało z godziny na godzinę. Szkielet zespołu już mamy – siódemkę zawodników. To bramkarz, stoperzy, defensywny i środowy pomocnik oraz napastnik. Do nich będę dobierał resztę. Mówią, że nie mam czasu. Nieprawda, mam czas i na skompletowanie zespołu i na jego przygotowanie. Co drugi dzień ktoś będzie podpisywał kontrakt i pojawiał się na treningu. Mamy miesiąc na skompletowanie drużyny” – zakończył Obarek.

Warto podkreślić, iż działacze nowego Widzewa zaprosili swoich kibiców na premierowy trening. Na zajęciach pojawiło się ponad tysiąc kibiców Widzewa,  gdzie mogli zobaczyć swój nowo odrodzony Klub. W końcu kibice mogą być dwunastym zawodnikiem drużyny i zapomnieć jak było za czasów byłego właściciela S. Cacka – który zniszczył ich ukochany Klub i doprowadził do upadku. Wówczas nie było im dane oglądać swoich ulubieńców podczas treningów, a mecze ligowe były często przez kibiców bojkotowane niż oglądane na żywo. Zapaliło się „zielone światełko” dla Klubu i  kibiców Widzewa, gdzie obecni ludzie w Zarządzie  przyczynili się swoją pomocą i zaangażowaniem do odbudowy Widzewa.

joomplu:94426

Zastępcze obiekt i partner techniczny

Bazą treningową i rozgrywanie przez Widzew meczów ligowych w charakterze gospodarza będzie obiekt Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Milionowej. Klub będzie przebywał na obiekcie SMS, aż do zakończenia budowy nowego obiektu przy al. Piłsudskiego, co ma nastąpić jesienią przyszłego roku. Wstępnie podpisano umowę do końca lipca.

– „Podpisaliśmy umowę, która na razie obowiązywać będzie do końca lipca. Chcemy dać czas miastu na przeprowadzenie niezbędnych inwestycji, by drużyna Widzewa mogła u nas rozgrywać swoje mecze” – powiedział nam prezes UKS SMS Janusz Matusiak.

Według informacji z portalu WidzewToMy.net –  Firma „Gedo” na 99% będzie partnerem technicznych Widzewa w sezonie 2015/2016. Hiszpański producent, który w ubiegłym roku związał się ze spółką Sylwestra Cacka, ubierze w komplet strojów pierwszą drużyną Reaktywacji Tradycji Sportowych.

Odzyskać herb klubu

Nowemu Klubowi pozostało jeszcze odzyskać herb, który  jak na razie znajduje się obecnie w zarządzaniu syndyka Dariusza Jędrzejewskiego. Do końca sierpnia ma być ogłoszona licytacja mienia upadłej firmy Cacka. Zdaniem prezesa  reaktywowanego Widzewa Marcina Ferdzyna  tworzenie nowego, tymczasowego herbu jest niepotrzebne.

– „Widzew ma tylko jeden herb, dlatego nie będziemy wzorować się na sąsiadach zza miedzy i wymyślać nowego. Musimy czekać ” – powiedział prezes Marcin Ferdzyn dla portalu: „Widzewiak.pl”.

Zapewne drużyna Widzewa Łódź rozpocznie  pierwsze swoje mecze  w koszulkach, na których nie będzie herbu. Nowa drużyna, która ma się odbudować w czwartej lidze, nie ma bowiem praw do historycznego znaku.

joomplu:94443

Ludzie obecni w Zarządzie

Nowy Widzew powstał z inicjatywy zjednoczonego środowiska widzewskiego. W skład Zarządu klubu oprócz samych  kibiców są też  byli piłkarze, biznesmeni. . Nowy prezes nowego Widzewa to Marcin Ferdzyn, syn architekta, który wykonał projekt nowego stadionu Widzewa. W zarządzie klubu wspierać będą go także Andrzej Możejko, jedna z ikon drużyny lat 80. oraz przedsiębiorca Rafał Krakus. Pomagać będą im również inni biznesmeni, m.in. Grzegorz Waranecki i Piotr Gusta. W Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia znaleźli się z kolei: Rafał Markwant, Tomasz Gasiński oraz Tomasz Barański.

Pomoc dla klubu

W pomocy odrodzenia Wielkiego Widzewa przyczynili się w dużej mierze  kibice, którzy cały czas mogą  pomóc wspierając Klub finansowo. Prośba Klubu, aby wpłacając niezależnie jaką kwotę było również pomocą  regularną. Podane dane do wpłaty poniżej:
Nazwa: OSK „Tylko Widzew”
Numer konta:
35 1940 1076 3042 4575 0001 0000
SWIFT: AGRIPLPR
IBAN: PL35194010763042457500010000
Tytuł przelewu: „Darowizna na rzecz działalności statutowej stowarzyszenia”
Za wszystkie wpłaty  Klub i jego obecni włodarze z góry dziękują.

Najbliższe sparingi piłkarzy Widzewa:
17.lipca na obiekcie SMS Łódź: Widzew – Żyrardowianka Żyrardów, godzina 18:00.
18 lipca  Stal Głowno – Widzew (mecz w Głownie), godzina 16:00.
22 lipca na obiekcie SMS Łódź: Widzew – Lechia Tomaszów Mazowiecki, godzina wstępnie 16:00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
RS21091_pema_20180612_175-lpr
Polska – Litwa 4:0 (foto)
widzew_d_-_polonia_warszawa_00_20100828_1532700188
Widzew Łódź – Jagiellonia Białystok 4:1
lkskszoglowne
ŁKS Łódź – KSZO 1:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*