7sztab

24 września 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 162 przy ulicy Powszechnej, odbyła się konferencja z przedstawieniem nowego sztabu szkoleniowego w klubie RTS Widzew Łódź.

Prowadzącymi w dalszej części sezonu IV ligową drużynę Reaktywacji Tradycji Sportowej Widzew Łódź, jest młody duet trenerski Marcin Płuska – 27 lat i Mateusz Oszust – 23 lata (asystent trenera odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne). Obaj trenerzy podpisali roczne umowy w przypadku osiągnięcia awansu z drużyną do III ligi, będą umowy przedłużone.

Przypomnijmy, że po meczu z GKS II Bełchatowem trener Witold Obarek podał się do dymisji zarządu klubu. Klubowi działacze szukali od poniedziałku następcy, a wśród mediów podawano następcę na trenera i wymieniano kilka nazwisk m.in.: Przemysław Cecherz, Sławomir Majak, Piotr Szarpak oraz Tomasz Kmiecik. Decyzja zarządu klubu o zatrudnieniu młodych trenerów była wręcz dla dziennikarzy i kibiców Widzewa dużym zaskoczeniem.

Prezes klubu Marcin Ferdzyn: – biorę pełną odpowiedzialność za nowy sztab szkoleniowy i wierzę w zawodników.

Marcin Płuska: – Posiadam licencje UEFA A. Pracowałem na początku w Legionowi Legionowo. W pierwszym roku utrzymaliśmy zespół w III lidze, a w następnym awansowaliśmy do II ligi. Po dwóch latach pracy w Legionowie miała krótki epizod w Concordii Elbląg, gdzie z juniorami zdobyłem brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Miałem stabilną pracę w IV ligowej Bzurze Chodaków, ale do przyjęcia posady namówili mnie ludzie, którzy chcą odbudować wielki Widzew. To, że mogę pracować w taki klubie jak Widzew to dla mnie wielka nobilitacja. Zdaje sobie sprawę z presji i nie boję się. Obaj jesteśmy świadomi jakie cele są przed nami postawione i mam nadzieje , że je zrealizujemy. Jeśli byśmy się bali to by nas tu nie było. Znam drużynę Widzewa. Wiem, że w zespole jest kilku doświadczonych zawodników, którzy mają wielki potencjał. Grupy juniorskie Widzewa również prezentują dobry poziom, o czym świadczą choćby ostatnie wygrane derby. Materiał ludzkim dysponujemy bardzo dobrym, trzeba go tylko wykorzystać. Na ten moment nie myślę o korzystaniu z zawodników spoza Widzewa. Nie obawiam się starszych zawodników. Trener broni się swoją postawą, podejściem, treningami. Obronie się swoim profesjonalizmem.

Zapytany Płuska o piłkarską przeszłość? – kiedyś grałem w piłkę w Rodle Opole, ale w wieku 16 lat z powodu kontuzji zakończyłem karierę.

Mateusz Oszust: – Sam grałem kiedyś w piłkę, znam to od drugiej strony. Byłem kiedyś bramkarzem I i II ligi. Zakończyłem karierę ze względu na negatywną opinie trenerów. Jak stwierdził sam zapytany Oszust: – chodziło o mój wzrost, gdzie mam 180 cm, a to było dla trenerów za mało. Dlatego przestałem grać. Będę pomagał Marcinowi, jako asystent trenera. Będę odpowiedzialny za aspekty związane z przygotowanie motorycznym naszych zawodników. Ukończyłem wiele kursów jak i odbyłem staże z trenerami reprezentacji oraz w klubie Lech Poznań. Współpracuje z zawodnikami I i II ligi.

Marcin Płuska (trener Widzew) wypowiedział się do obecnej sytuacji drużyny:                                                  

– Mamy pięć punktów straty, duża liczba spotkań została jeszcze do rozegrania i będziemy chcieli wygrywać w każdym meczu. Jak będzie zdecydowana ciągłość tego to będziemy na tym przystawać.

Jak będzie wyglądała praca z obecną drużyną Widzewa sztabu szkoleniowego:

– Nie zamierzam nikogo wymieniać wszyscy zawodnicy, którzy przyszli są w klubie to chcą dążyć do odbudowy „Wielkiego Widzewa”. Jestem przekonany w dwustu procentach, że każdy z nich zostawi serce na boisku. Będziemy pracować od samego początku nad taktyką zarówno w ofensywie i defensywie. Ponieważ z tego co oglądałem na żywo nie wyglądało to tak jak ja bym sobie życzył. Na pewno dużo analiz, względem naszej gry i przeciwników.

Jaki charakter będzie miało spotkanie z zawodnikami – Charakter taki rozpoczynający. Nowi ludzie nowy sztab szkoleniowy to też chciałbym przedstawić siebie i poznać się z drużyną. Przedstawię na jakich zasadach, warunkach i relacjach będzie się opierać nasza współpraca. Nowy trener również wypowiedział się o mocnych i słabych punktach drużyny, gdzie trzeba poprawić jakoś gry, aby był efekt:

– Na ten moment są to zawodnicy. Ponieważ mają duży potencjał są doświadczeni oraz zawodnicy młodzi i perspektywiczni. Klub posiada kibiców nie tylko w Łodzi, ale też i w całej Polsce. Dlatego będą oni naszym dwunastym zawodnikiem. Mankamenty tym czasowe to na pewno taktyka, gra zarówno w ofensywie i defensywie, gdzie jest wiele do poprawy.

Płuska odniósł się też do pytania. Czy nie boi się Pan presji?:

– Wiadomo są to jakieś emocje. Emocje pozytywne, które napędzają do działania jeżeli my będziemy wykonywać swoją pracę dobrze i zespół będzie dobrze wyglądał. Chłopaki będą zostawiać serce na boisku za Widzew, gdyż jest to wielki klub to myślę, że będzie wszystko dobrze.

Płuska również odniósł się o czysto piłkarski Widzew i jego grę:

– Wiadomo najważniejsze, aby gra była efektowna i efektywna. Czasami jest lepiej wygrać po brzydkiej grze 3:2, niż przegrać po pięknej 5:0.

Wczoraj rano 24 września, niestety nastąpił rozłam ze Stanisławem Sygułą – wiceprezes klubu oraz były członek założenia nowego stowarzyszenia RTS Widzew Łódź. Syguła wystosował pismo do Zarządu Klubu w którym podał przyczynę rezygnacji, cytat: „Brak szacunku dla drugiej osoby – najważniejszy jest człowiek”, oraz „Zarządzanie Klubem, postępowanie i zachowanie niektórych osób”.

Swoją wypowiedź do rezygnacji Stanisława Syguły odniósł się prezes klubu Marcin Ferdzyn:

– Szanuje i rozumiem decyzję Pana Stanisława Syguły. Teraz my dokonywaliśmy nowego wyboru, takiego jakiego dzisiaj prezentujemy. Za obecny sztab to my bierzemy odpowiedzialność. Za początkowy sztab szkoleniowy odpowiadał pan Stanisław Syguła. Będę chciał z nim rozmawiać, by został członkiem wspierającym. To doświadczony człowiek i bardzo liczymy na to, aby dalej pomagał Widzewowi.

Po odbytej konferencji prasowej, zawodnicy spotkali się z nowym sztabem szkoleniowym. Następnie po pół godzinnym spotkaniu udali się na obiekt CHKS Łódź, gdzie odbyli premierowy trening. W środę 30 września w 11 kolejce IV ligi RTS Widzew rozegra mecz ze Stalą Głowno na obiekcie SMS Łódź, o godzinie 16:00.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lkswidzew
Widzew i ŁKS – raport z przygotowań
Widzew Łódź – Huragan Morąg 1:1 (foto)
Termalica Nieciecza – Widzew Łódź 2:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*