Nowy sztab szkoleniowy KŻ Orzeł

W środę 13 kwietnia na Moto Arenie Łódź odbyła się konferencja prasowa w związku ze zmianą na stanowisku trenera KŻ Orzeł Łódź. Nowy sztab szkoleniowy tworzyć będą Michał Widera oraz Piotr Świderski, którzy zastąpili Adama Skórnickiego. W spotkaniu z dziennikarzami wziął również udział Witold Skrzydlewski.

Chciałbym przedstawić zmiany szkoleniowe, które nastąpiły w naszym Klubie. Zaznaczam na samym początku, by nie doszukiwać się w tej kwestii żadnych podtekstów. Trener Adam Skórnicki walczył o to, żeby mecz z Rybnikiem się odbył. Ustaliliśmy już wcześniej, że będzie to jego ostatni mecz w naszym Klubie, gdyż trener zajął się pracą w Rawiczu, gdzie szkoli dla nas młodzież. Trener uczciwie podszedł do sprawy i powiedział, że nie jest w stanie pełnić swoich obowiązków w dwóch miejscach jednocześnie. Pozostajemy przyjaciółmi i nadal się wspieramy – zakomunikował Witold Skrzydlewski.

Nowy sztab szkoleniowy KŻ Orzeł Łódź tworzyć będą Michał Widera oraz Piotr Świderski. – Zaproponowaliśmy pracę Michałowi Widerze oraz Piotrowi Świderskiemu. Piotr Świderski miał być już kiedyś naszym zawodnikiem, lecz niestety ze względów zdrowotnych nie mógł reprezentować naszych barw. Natomiast Michał Widera przyjeżdżał na Moto Arenę jako trener Ostrovii i wygrywał z nami mecze. Myślę, że teraz pokaże u nas, jak się zwycięża. Jednocześnie chciałem podkreślić, że trenerem przygotowania fizycznego pozostaje Michał Płachciński. Wszystkie formalności dotyczące zmian w sztabie szkoleniowym zostały załatwione w zgodzie, w przyjacielskiej atmosferze – podkreślił Witold Skrzydlewski.

Głównym trenerem KŻ Orzeł Łódź został Michał Widera. 46-letni szkoleniowiec ma za sobą karierę zawodniczą. Startował również w zagranicznych imprezach żużlowych oraz w wyścigach motocyklowych na lodzie. Jako trener prowadził Wandę Kraków, Ostrovię Ostrów Wlkp. oraz Stal Rzeszów, a także zaangażowany był w zespół Śląsk Świętochłowice. – Są takie kluby oraz osoby w polskim sporcie żużlowym, po których telefonie trzeba odpowiedzieć jedno – tak. Adam rekomendował mnie na to stanowisko. Znamy się już bardzo długo. Praktycznie od dwóch tygodni uczestniczę we wszystkich zajęciach zespołu, aby wiedzieć jak najwięcej o zawodnikach. Przebywaliśmy tutaj na obiekcie i razem dbaliśmy o to, aby sobotnie zawody doszły do skutku. Nie zastanawiałem się długo nad przyjęciem tej oferty i możliwością pomocy łódzkiemu klubowi wraz z Piotrem Świderskim. Mamy między sobą ustalony podział obowiązków. Będę odpowiadać za drużynę, natomiast Piotr ma mi pomagać. Zamierzamy nawzajem korzystać z własnego doświadczenia. Piotr będzie również zajmować się młodzieżą  – powiedział trener Michał Widera.

Nowy szkoleniowiec łódzkiego zespołu wypowiedział się również na temat szans drużyny w walce o jak najwyższe miejsce w tabeli eWinner 1.Ligi. – Myślę, że mamy na tyle sprawną i silną ekipę, że awansujemy do fazy play-off. Oczywiście mamy cele etapowe. W każdym meczu chcemy zaprezentować się na tyle dobrze, aby go wygrać. We wszystkich spotkaniach jedziemy o zwycięstwo, bez presji i z pozytywnym nastawieniem. Jakość drużyny to nie tylko wynik, ale też wzajemna pomoc i współpraca pomiędzy zawodnikami – wyjaśnił Michał Widera.

Piotr Świderski jako zawodnik był związany z KŻ Orzeł Łódź. Jako trener pracował w ROW Rybnik, Włókniarzu Częstochowa czy Kolejarzu Rawicz. W Łodzi będzie odpowiadać m.in. za pracę z młodzieżowcami. – Orzeł dysponuje młodzieżowcami z dużym potencjałem. Widać to po postępach, jakie zawodnicy poczynili w ostatnich latach. Chcemy kontynuować ten rozwój. Wiadomo, że juniorzy potrzebują czasu oraz przejechanych kółek, żeby wyciągnąć odpowiednie wnioski – powiedział Piotr Świderski. 38-letni szkoleniowiec został również zapytany o opinię na temat Moto Areny Łódź. – Byłem w klubie w latach, gdy następowało przejście ze starego toru na nowy. Nie miałem jednak okazji ścigać się i jeździć na tym obiekcie. Jest mi jednak dość dobrze znany – powiedział Piotr Świderski.

 

Michał i Piotr są doświadczonymi trenerami. Porozumienie Łodzi z Rawiczem dotyczące wspólnego wychowywania adeptów cały czas obowiązuje. To będzie mój główny cel na ten sezon. Wracam teraz do korzeni i zamierzam czerpać więcej przyjemności z tego sportu. Odejście z Łodzi jest jednak trudną decyzją – powiedział Adam Skórnicki.

Debiutem Michała Widery oraz Piotra Świderskiego w KŻ Orzeł Łódź będzie wyjazdowe spotkanie z Aforti Startem Gniezno. Mecz odbędzie się 17 kwietnia (niedziela) o godzinie 14:00. Pierwsze spotkanie na Moto Arenie Łódź pod wodzą Widery i Świderskiego zostanie rozegrane 23 kwietnia (sobota) o godzinie 16:30. Rywalem KŻ Orzeł Łódź będzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. W sprzedaży pojawiły się już bilety na to spotkanie. Szczegóły na www.orzel.lodz.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *