Nowy mieszkaniec łódzkiego ZOO – samiec wydry olbrzymiej (wideo)

Do Łodzi przyjechał samiec wydry olbrzymiej, który wraz z naszą samicą Coari ma stworzyć nowa rodzinę. Pomimo obaw związanych z połączeniem tej dwójki, przebiegło ono bez zakłóceń i okazało się, że para zapałała do siebie gorącym uczuciem.

Coari ma 6 lat i urodziła się w Dortmundzie. W ubiegłym roku przyjechała wraz z matką Iny do naszego zoo, jednak panie nie mogły dojść do porozumienia i wchodziły ze sobą w ciągłe konflikty. Z tego powodu podjęto decyzje o przeniesieniu Iny do ogrodu zoologicznego w Wielkiej Brytanii i sprowadzeniu samca dla naszej Coari.

Samiec o imieniu Cashibo, przyjechał do Łodzi na początku czerwca z Holandii. Jest o rok młodszy od naszej samicy.

Opiekunowie obawiali się, że para nie przypadnie sobie do gustu, zwłaszcza że w naturze są to zwierzęta agresywne. Okazało się jednak, ze od początku przypadki sobie do gustu i stworzyli nierozłączny team. Wszędzie ze sobą chodzą, razem się bawią, nie kłócą się nawet o jedzenie.

Cashibo pojawił się w ZOO w czasie rui u Coari, zatem mamy ogromną nadzieję, że wkrótce będzie można pochwalić się potomstwem u tej pary. Byłby to kolejny sukces hodowlany łódzkiego ogrodu, ponieważ jako jedyni w Polsce posiada ariranie i jest to gatunek skrajnie zagrożony wyginięciem. Aktualnie ich populacja liczy mniej niż 5000 osobników (nie ma żadnych zbyt dokładnych szacunków) i są jednymi z najbardziej zagrożonych wyginięciem ssakami występującymi w lasach tropikalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *