Wszystkich miłośników muzyki, filmu oraz audiobooków zapraszamy do nowej lokalizacji Działu Zbiorów Audiowizualnych, który po modernizacji znajduje się w głównym gmachu Biblioteki im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi (budynek „A”).

Biblioteka posiada bogatą kolekcję filmów (ponad 2500 tytułów), płyt CD (ponad 3000) i analogowych (ponad 10200, szczególnie polecamy picture vinyl).

Kolekcję działu uzupełniają książki w wersji papierowej (ponad 7000 wol.) o tematyce muzycznej, teatralnej i filmowej, encyklopedie muzyczne oraz audiobooki (ok. 3500 tytułów). Zgromadzono również nuty (ponad 23000 wol.), śpiewniki, a także materiały do nauki gry na instrumentach.

Dla osób z dysfunkcją wzroku biblioteka posiada powiększalnik „Orabis” pozwalający na znaczne powiększanie czytanego tekstu i możliwość czytania syntetycznym głosem oraz nieodpłatnie wypożyczamy Czytaki Plus, przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Książki, audiobooki, filmy na DVD, płyty CD z muzyką oraz druki muzyczne wypożyczane są poza Bibliotekę na okres 14 dni z wyjątkiem pozycji zakwalifikowanych do korzystania na miejscu w Czytelni. Okres wypożyczenia tych zbiorów można przedłużyć osobiście, bądź telefonicznie. Natomiast ze zbiorów fonograficznych zapisanych na płytach analogowych oraz wybranych płytach CD można korzystać na miejscu, odsłuchując utwory dzięki nowoczesnej aparaturze fonotechnicznej.

Dostępność:

Poniedziałki, wtorki 8.00-15.00
Środy, czwartki, piątki 9.00-16.30

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XV Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)
IMG_7885
Spotkanie z Ewą K. Czaczkowską (foto)
P4133342
Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Marcin Bałczewski & Ironlung (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*