Nowoczesna przystań w parku na Młynku

Trwają prace wykończeniowe nowej i nowoczesnej przystani w Parku na Młynku. Energooszczędny budynek, a w nim – pomieszczenie dla ratowników, kasa, pomieszczenie biurowe i mini hangar, w którym już od najbliższego sezonu przechowywane będą m. in. sprzęty wodne, takie jak kajaki i rowery wodne.

– Śmiem twierdzić, że jest to najnowocześniejszy budynek, który powstał na obiektach MOSiRu – mówi Iwona Safjanowska, z-ca dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.
Charakterystycznym elementem i zupełnie nowym w budującej się właśnie przystani, jest duże, drewniane, młyńskie koło.

– Młyńskie koło, jest cudownym elementem nawiązującym do tego pięknego obiektu rekreacyjnego , zwanego Młynek. Młyńskie koło będzie bardzo ekonomiczne, będzie wprawiane w ruch przez wodę bieżącą. – dodaje Iwona Safjanowska.

W ramach budżetu obywatelskiego (V edycja 2017/2018) powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne. Projekty z Budżetu Obywatelskiego od 2015 roku zmieniają ten obiekt w miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych osiedli. Jak się okazuje, od samego początku, wnioski składa jedna osoba – pani Katarzyna Szulc, która zamieszkała nieopodal Parku, osiem lat temu.

Ja odpowiedziałam w pewien sposób na potrzeby moje, moich dzieci, mojej rodziny i spojrzałam na to, czego tu brakuje, co chciałabym, żeby tu powstało, i jak ja to widzę i dlatego chciałam, żeby to zmieniło się dla wszystkich mieszkańców – mówi Katarzyna Szulc – pomysłodawczyni projektów dotyczących Parku na Młynku.

I tak od 2015 roku najpierw powstały ścieżki – od strony południowej, północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w Parku na Młynku od 2015 roku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.

Ale to nie koniec. Już w 2019 roku rozpocznie się kolejna inwestycja – także z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu, który wygrał w VI edycji BO, będzie rozbudowany plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Będą także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *