Nowoczesna arena sportowa na Rudzie już gotowa (foto)

– Mamy dla Sportowej Łodzi świąteczno-noworoczny prezent. Tak jak obiecywaliśmy, zakończyła się budowa nowoczesnej areny lekkoatletycznej. Na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego zakończyły się odbiory techniczne. Polski Związek Lekkiej Atletyki już dopuścił go do rozgrywania oficjalnych zawodów.To zupełnie nowa arena lekkoatletyczna w Łodzi, spełniająca wszelkie wymogi światowej organizacji lekkiej atletyki dotyczące rozgrywania zawodów. Najgorsze w sporcie jest spoczęcie na laurach. Dlatego my tego nie robimy. Już przygotowujemy się do kontynuacji inwestycji – adaptacji pozostawionego od lat w stanie surowym budynku na zaplecze odnowy biologicznej i rehabilitacji, szatnie oraz internat dla zawodników. To doskonały czas by wszystkim łódzkim sportowcom życzyć sukcesów, o jakich tylko marzą. Medali, rekordów, męstwa, odwagi. Nieustannie podnoście sobie poprzeczkę, niech pasja trwa w Was zawsze. Tylko tak się wygrywa. I tego Wam serdecznie życzę w Nowym Roku. – powiedziała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent miasta Łodzi.

– To obiekt na najwyższym poziomie dla potrzeb treningowych dla wszystkich konkurencji lekkoatletycznych – mówi Lech Krakowiak, prezes RKS Łódź.

 – O walorach naszego stadionu już głośno w polskim środowisku lekkoatletycznym i mamy dużo pytań o możliwość organizowania zgrupowań treningowych w okresie letnim w Łodzi z wykorzystaniem naszego obiektu. Wiele wskazuje, że na treningi zawitają do nas zawodnicy kadry narodowej, zwłaszcza że 2022 r. na czas remontu będzie zamknięty stadion w Spale. Nowy obiekt przy ul. Rudzkiej spełnia wszystkie wymogi do organizacji zawodów lekkoatletycznych i w naszych planach jest organizacja 2-3 mityngów ogólnopolskich. Pierwszy planujemy już w połowie maja 2022 r.

Ale to dopiero I etap inwestycji, o wartości 10 mln zł przy 3,5 mln dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Druga część inwestycji kosztować będzie ok. 17 mln zł i ma być realizowana w kolejnych latach.

– Zgodnie z obietnicami w grudniu zakończyliśmy długo wyczekiwaną modernizację areny lekkoatletycznej na Rudzie. Oddajemy nowoczesny w pełni wyposażony obiekt sportowy, który mam nadzieję będzie wizytówką sportowej Łodzi. W ramach inwestycji o wartości 10 mln zł wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową
o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich, trawiaste boisko piłkarskie z odprowadzeniem wody, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie
– mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich. 

W ramach inwestycji  wykonano pełnowymiarową bieżnię poliuretanową o długości 400 m z sześcioma torami okrężnymi o standardowym promieniu wirażu oraz ośmioma torami prostymi do biegów sprinterskich,  naturalne trawiaste boisko z drenażem, kompletny zestaw skoczni, rzutni i profesjonalne oświetlenie. Miasto przygotowuje się do kontynuacji modernizacji infrastruktury RKS. Kolejnym wyzwaniem będzie przebudowa zdegradowanego technicznie i pozostającego od kilkudziesięciu lat w stanie surowym budynku, w którym ma powstać zaplecze administracyjno-szatniowe, internat oraz pomieszczenia odnowy biologicznej i rehabilitacji.

Baza olimpijczyków

RKS Łódź, pomimo fatalnego stanu technicznego swoich obiektów, jaki utrzymywał się w ostatnich latach, dochował się kilku świetnych zawodników. Oprócz olimpijczyka i multimedalisty mistrzostw świata (pięć krążków) i mistrzostw Europy (siedem) Adama Kszczota, w Igrzyskach Olimpijskich startowali także inni wychowankowie tego klubu: Marcin Krzywański (Sydney), Sylwester Bednarek (Rio de Janeiro), a także Mateusz Borkowski i Mateusz Rzeźniczak (obaj w Tokio).

Nowoczesna arena lekkoatletyczna RKS to:

Bieżnia o dł. 400 m

Skocznie do skoku w dal i trójskoku

Rzutnia do pchnięcia kulą – dwa stanowiska do zawodów plus jedno rozgrzewkowe.

Dwie dwukierunkowe skocznie do skoku o tyczce

Dwie rzutnie do rzutu oszczepem

Rzutnia do rzutu młotem i dyskiem

Zeskok do skoku wzwyż

Rozgrzewkowa bieżnia z zeskokiem do skoku w dal i trójskoku

Mobilna trybuna na 100 miejsc

Boisko trawiaste o wymiarach 100 x 63 m

Nowy  budynek magazynowy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *