Oryginalną atrakcją w ramach kompleksu EC1 Łódź jest Ulica Żywiołów, przestrzeń mądrej zabawy dla dzieci w wieku 3 do 12 lat, stworzona do poznawania świata w ruchu, wokół tematu pięciu żywiołów: wody, ziemi, życia, ognia i powietrza. Wykreowany dla najmłodszych świat eksperymentów i aktywności ruchowych wciąga w wir zabawy, pozwala przeżyć wyjątkową przygodę, poznawać otaczający świat oraz zdobywać wiedzę dotyczącą nauki i techniki.

 

Dla dzieci, które mogą przyjść do Ulicy Żywiołów w trakcie tygodnia roboczego, wyłącznie po pracy, mamy specjalną ofertę HAPPY HOURS. Wszyscy goście, którzy zdecydują się odwiedzić Ulicę Żywiołów od wtorku do piątku, miedzy 16:00 a 18:00, czeka specjalna cena biletu w wysokości TYLKO 1 zł. Promocja trwa do 30 września 2022.

 

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2022/2023 oferta Ulicy Żywiołów została rozbudowana o nowe warsztaty dla przedszkoli i szkół, ale też dla klientów indywidualnych szukających atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu po lekcjach, w samym centrum Łodzi.

 

Dla rodziców poszukujących nietuzinkowych zajęć dla swoich pociech, na pewno ciekawą informacją będzie pojawienie się specjalnych zajęć pozaszkolnych.

 

Żywiołowe Popołudnia z jogą

Joga dla dzieci to dobry start na nadchodzące miesiące nauki. Poprzez zabawę uczestnicy poznają pozycje jogi, wyrobią w sobie i ugruntują nowe nawyki, nauczą się korzystać z własnych narzędzi wyciszających, jakimi są oddech i własna wyobraźnia. Cały cykl zajęć poprowadzi wyspecjalizowana w treningach uważności trenerka jogi dla dzieci, prywatnie szczęśliwa mama dwójki pociech – Justyna Baszczyk.

 

Warsztaty odbywają się: Pierwsze zajęcia: 13.10.2022 r. (następnie 20.10, 27.10, 3.11, 10.11, 17.11, 24.11, 8.12)

W czwartki w godzinach 16:15-17:00 dla początkujących

W czwartki w godzinach 17:15-18:00 dla kontynuujących warsztaty z jogi (to będzie druga edycja)

Zajęcia przeznaczone dla: dzieci w wieku 5-10 lat

Limit miejsc: 10 osób (warsztaty wystartują, jeśli zapisze się min. 5 osób)

Cena warsztatów: Cykl 8 zajęć w cenie 240 zł

Żywiołowe Popołudnia z angielskim

Na warsztatach uczestnicy będą uczyć języka angielskiego poprzez działania plastyczne, kreatywne eksperymentowanie i wspólne wykonywanie doświadczeń. Podczas zajęć nie ma tablic, ławek i zeszytów. Jest za to ruch, swobodna, naturalna komunikacja i eksploracja świata. Trudno o lepszą motywację do nauki języka niż potrzeba komunikacji – spotkania zaplanowane są tak, aby w sprzyjających warunkach ośmielić, zaktywizować dzieci i ułatwić im zapamiętywanie.

 

Warsztaty odbywają się: Pierwsze zajęcia: 12.10.2022 r. (następnie 19.10, 26.10, 2.11, 9.11, 16.11, 23.11, 7.12)

 W środy w godzinach 16:15-17:00 (dzieci w wieku 5-7 lat) i 17:15-18:00 (dzieci w wieku 8-10 lat)

Zajęcia przeznaczone dla: dzieci w wieku 5-10 lat

Limit miejsc: 10 osób w grupie (warsztaty wystartują, jeśli zapiszą się min. 4 osoby)

Cena warsztatów: Cykl 8 zajęć w cenie 240 zł

Żywiołowe Popołudnia z kodowaniem

Na zajęciach dzieci dowiedzą się, co kryje się pod pojęciem kodowania. A wszystko poprzez rozwiązywanie ćwiczeń, staranie się rozszyfrować tajemnicze hasła związane z Ulicą Żywiołów, a także poznając naszych towarzyszy zabawy: Ozoboty. Uczestnicy nauczą się ich obsługi oraz zasad tworzenia ścieżek ich poruszania. Na koniec spróbują stworzyć tor, by zafundować Ozobotom małe wyścigi. 

 

Warsztaty odbywają się: Pierwsze zajęcia 11.10.2022 r. (następnie 18.10, 25.10, 8.11, 15.11, 22.11)

We wtorki w godzinach 17:00-17:45

Zajęcia przeznaczone dla: dzieci w wieku 7-10 lat

Limit miejsc: 12 osób (warsztaty wystartują, jeśli zapiszą się min. 4 osoby)

Dla dzieci potrafiących pisać i czytać

Cena warsztatów: Cykl 6 zajęć w cenie 180 zł

 

 

 

Mądry jak kruk, zwinny jak galago

Czy sprawność to tylko siła lub zwinność? Które zwierzęta mają wyjątkowe umiejętności? Animatorzy Ulicy Żywiołów wraz z uczestnikami sprawdzą to wykonując wiele karkołomnych zadań i wyzwań. Na najmłodszych czekają ćwiczenia na koordynację, równowagę, precyzję.

 

Warsztaty odbywają się w: niedziele w godzinach 12:00-12:45

Limit miejsc: 15 osób

Zajęcia przeznaczone dla: dzieci w wieku 6-10 lat

Cena warsztatów:
10 zł za osobę – cena dla osób posiadających bilet do Ulicy Żywiołów EC1

20 zł za osobę – cena dla osób, które chcą wziąć udział jedynie w zajęciach (bez zwiedzania Ulicy Żywiołów EC1)

 

 

Nowa oferta dla przedszkoli i szkół

Z nowej oferty na rok 2022/2023 na pewno ucieszą się też przedszkola oraz szkoły – klasy 1-3. W tym roku Uniwersytet Żywiołów zawierać będzie wiele zajęć zgodnych z podstawą programową dla poszczególnych grup wiekowych.

 

Oferta dla przedszkoli

 

Szalony konstruktor, czyli zabawa w budowanie

Konstruktorzy projektują domy i drapacze chmur, mosty, drogi oraz elektrownie. Uczestnicy spróbują wcielić się w szalonego konstruktora i zbudować własną, niepowtarzalną i zwariowaną konstrukcję. Przy okazji poznają przeznaczenie kół zębatych, łańcuchów, śrub i kamieni oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywane na placu budowy.

 

Zajęcia wspierają: realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, technicznej i plastycznej.Bzyczące historie, czyli podglądamy owady

W trakcie zajęć uczestnicy zwiedzą wystawę „Tajemnice pyłków”. Dzieci, rozwiązując zagadki i szukając odpowiedzi na pytania, poznają różne owady zapylające, nauczą się je odróżniać oraz dowiedzą się, czym jest proces zapylania. Na koniec wykonają również zadanie plastyczne.

 

Zajęcia wspierają: realizację zagadnień podstawy programowej wychowania przedszkolnego głównie w zakresie: edukacji polonistycznej, przyrodniczej i plastycznej.Oferta dla klas I-III szkół podstawowych

 

Pobawmy się elektrownią, czyli jak powstaje prąd

Zajęcia pomogą dostrzec podobieństwa między prostymi zjawiskami towarzyszącymi przemianom energii w ciele człowieka, a etapami procesu produkcji prądu. Uczestnicy zapoznają się z urządzeniami EC1, w których zachodzą analogiczne procesy. Na zajęciach uczniowie próbują je odtworzyć na swój, czasem zaskakujący sposób.

 

Bzyczące historie, czyli podglądamy owady

W trakcie zajęć zwiedzamy wystawę „Tajemnice pyłków”. Dzieci, rozwiązując zagadki i szukając odpowiedzi na pytania, poznają różne owady zapylające, uczą się je odróżniać oraz dowiadują się, czym jest proces zapylania. Na koniec wykonują również zadanie plastyczne.


Szalony konstruktor, czyli zabawa w budowanie

Konstruktorzy projektują domy i drapacze chmur, mosty, drogi oraz elektrownie. Uczestnicy spróbują wcielić się w szalonego konstruktora i zbudować własną, niepowtarzalną i zwariowaną konstrukcję. Przy okazji poznają przeznaczenie kół zębatych, łańcuchów, śrub i kamieni oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywane na placu budowy.

 

 

PRAKTYCZNE INFORMACJE:

 

Kiedy:

Wtorki i środy. Od 1 września 2022 do końca semestru

W godzinach: 10:00-10:45 i 11:45-12:30

Gdzie:

Ulica Żywiołów w EC1 Łódź, ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź

Grupy:

15 osób, równolegle maks. 2 grupy, każda z grup realizuje inny temat.

Bilety:

10 zł za osobę – cena dla grup posiadających bilet do Ulicy Żywiołów EC1

20 zł za osobę – cena dla grup, które chcą wziąć udział jedynie w zajęciach (bez zwiedzania Ulicy Żywiołów EC1)

 

 

 

REZERWACJA ZAJĘĆ:

On-line: www.bilety.ec1lodz.pl

Kontakt z Działem Obsługi Klienta EC1:

tel. +48 42 600 61 00 wew. 1 (od pon. do pt. w godz. 9-17)

e-mail: informacja@ec1lodz.pl

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_db_9001
Centrum Nauki i Techniki EC1 z terminem otwarcia
rehab
XXIII Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA
Atrakcje dla łodzian w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*