Nowe zwierzęta w łódzkim ZOO (foto)

W łódzkim zoo pojawiają się kolejni podopieczni. Tym razem do ogrodu trafiły między innymi wikunie, jeżozwierze palawańskie, kangur oraz kitanka lisia.

Nie zwalniamy tempa. Dopiero co w Łódzkim Ogrodzie Zoologicznym witaliśmy pingwiny przylądkowe, a już przyjechały kolejne gatunki zwierząt. – W pawilonie Afryki można zobaczyć trzy jeżozwierze palawańskie – gatunek narażony na wyginięcie. Po otwarciu Orientarium te osobniki trafią na ekspozycję w nowym obiekcie. Powiększyło się również stado naszych kangurów. Dołączyła do niego 2-letnia samica z Pragi – informuje Tomasz Jóźwik, wiceprezes ZOO

Do łódzkiego ogrodu przyjechała także tamaryna cesarska oraz wikunie – najmniejszy przedstawiciel rodziny wielbłądowatych. – Dwie samice z ZOO w Danii uzupełnią nasze dotychczasowe stado. Z Krakowa udało nam się przywieźć kitankę lisią, która ma stworzyć parę z samcem tego gatunku mieszkającym w naszym zoo od początku tego roku. Razem z kitanką przyjechał także wieloszpon lśniący – zupełnie nowy gatunek w naszym ogrodzie. Wieloszpon w przyszłości zamieszka w Orientarium – dodaje Barbara Wicińska, kierownik działu hodowlanego w łódzkim ZOO.

Wszystkie nowe zwierzaki można już oglądać na ekspozycji. Na tym nie koniec. W najbliższych tygodniach spodziewamy się kolejnych transportów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *