Nawet podczas przymusowej przerwy, którą zgotował światu wirus COVID-19 Aquapark FALA nie zwalnia tempa! W naszym obiekcie nieprzerwanie trwają prace, które pozwolą nam zachwycić Falowiczów, gdy już będzie to możliwe. Poza licznymi niespodziankami, które szykujemy dla naszych wiernych fanów – systematycznie postępują również prace związane z naszą aktualnie największą inwestycją, czyli nową wieżą zjeżdżalni wraz
z kompleksem aż 4 nowych tras zjazdu

Nowa atrakcja znajdować się będzie w sąsiedztwie już istniejącej wieży z zjeżdżalniami oraz Kamikaze i co najważniejsze będzie można z niej korzystać przez cały rok! Wejście na wieżę oraz hamowanie zjeżdżalni znajdować się będą wewnątrz Strefy Basenowej. Falowicze do wyboru będą mieli, aż trzy zjeżdżalnie pontonowe z jeszcze większą ilością zakrętów
i efektów audiowizualnych, a także ekstremalną zjeżdżalnię z zapadnią w podłodze i pionowym zjazdem, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom istniejącej zjeżdżalni Kamikaze.

Konstrukcja samej wieży jest już gotowa. Punkty startowe zjazdów rozmieszczone zostały na czterech poziomach ponad 22 metrowej budowli. W kwietniu rozpoczęliśmy montaż pojedynczych segmentów zjeżdżalni. Natomiast w maju przystąpiliśmy do montażu segmentów każdej ze zjeżdżalni w całość, bezpośrednio na metalowej konstrukcji. Z uwagi na imponujące wymiary tras zjazdu, pierwszym etapem działań jest instalacja wanien hamowni (trzy z nich są już na swoim miejscu). Wokół inwestycji póki co możemy podziwiać jeszcze poszczególne segmenty każdej ze zjeżdżalni, które w najbliższym czasie będą osadzane na zamontowanych już stalowych słupach – to ich zadaniem będzie utrzymanie całej konstrukcji tras zjazdowych.

Równolegle do prac montażowych trwają prace wykończeniowe wewnątrz wieży zjeżdżalni. Zakończono już instalację zasilającą w wodę starty każdej ze zjeżdżalni, aktualnie montujemy okładziny ceramiczne na stopniach oraz podestach kolejnych poziomów wieży. W podbaseniu natomiast kontynuujemy prace związane z montażem niezbędnej techniki basenowej oraz wentylacji.

W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Wspominany już całoroczny charakter atrakcji możliwy będzie dzięki wzbogaceniu elementów zjeżdżalni o dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu.

Otwarcie najnowszej atrakcji planowane jest na koniec czerwca 2020 roku.

CHARAKTERYSTYKA NOWYCH ZJEŻDŻALNI:

  • Zjeżdżalnia pontonowa z tzw. cebulą, czyli czaszą o średnicy 12 m.
  • Zjeżdżalnia pontonowa wyposażona w dwa rożki wprawiające ponton w ruch wahadłowy.
  • Zjeżdżalnia pontonowa o całkowitej długości aż 144 m.
  • Zjeżdżalnia ekstremalna z zapadnią i elementem startowym w formie kapsuły, gdzie początkowa trasa zjazdu przebiegać będzie całkowicie pionowo.

Każda z powyższych atrakcji będzie dodatkowo wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych. W zjeżdżalni-cebuli przeniesiemy się w świat podniebny dzięki m.in. strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym i pasie startowym poczujemy się jak w statku kosmicznym. Zjeżdżalnia z rożkami zaskoczy nas elementami geometrycznymi i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni zanurzymy się w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta. Dodatkowe wrażenia podczas ekstremalnych zjazdów zapewni system stroboskopowego oświetlenia.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1241052_10201871723132654_1161881621_n
Targi świąteczne w Łodzi (foto)
1cichopek
Katarzyna Cichopek na otwarciu Go Sport
warszt_015
29. Międzynarodowe Warsztaty Folklorystyczne w Pasażu Schillera (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*