Nowe Sytuacje – Dzień Walki z AIDS

a2014-11-08_20-23-24

1 grudnia o godz. 19 w Wytwórni rozpocznie się koncert Nowe Sytuacje w ramach Dnia Walki z AIDS.

Wcześniej odbędą się:

– o godz. 14.30 rozpocznie się debata dla młodzieży Powiedz, co o tym myślisz…” zainicjowana i prowadzona przez uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gabriela Narutowicza z Łodzi. Specjaliści obecni podczas spotkania będą rozmawiać z młodzieżą na temat przemocy, zagrożeń wynikających z używania środków psychoaktywnych oraz podejmowania innych ryzykownych zachowań, których konsekwencją może być m.in. zarażenie się wirusem HIV. Debata będzie służyć podsumowaniu spotkań, które odbyły się w szkołach m.in. w Łodzi, Sieradzu i Skierniewicach w ramach akcji profilaktycznej „2-ka zawsze z Tobą”. Uczniowie liceów ogólnokształcących z numerem II w tych miastach, uczestniczyli w debatach pod hasłem „Nowoczesne społeczeństwo –motywacja bez uzależnień”.

W roli ekspertów podczas Gali Finałowej wystąpią:

– Anna Mroczek, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi,
– prof. dr hab. n. farm. Jolanta Zawilska, Kierownik Zakładu FarmakodynamikiUniwersytetu Medycznego w Łodzi,
– dr n. med. Zbigniew Deroń, Ordynator Oddziału Obserwacyjno –Zakaźnego i Chorób Wątroby Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Łodzi,
– Tomasz Bilicki, Prezes i założyciel Fundacji Innopolis w Łodzi

Po Debacie Finałowej zapraszamy wszystkich uczestników na happening muzyczny, który podsumuje warsztaty muzyczne pod nazwą „Wszystko jest muzyką…”. W tym czasie rozdawane będą czerwone wstążeczki, będące symbolem jednoczenia się z osobami wykluczonymi z powodu zakażenia wirusem HIV.

– W godzinach 14.00–16.00 będzie działał Punkt Konsultacyjno –Informacyjny prowadzony przez Polskie Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej Oddział Terenowy w Łodzi w ramach wojewódzkiej kampanii „ZRÓB TEST I WYGRAJ Z HIV”. Każdy zainteresowany zostanie obdarowany pakietem cennych informacji na temat wirusa HIV i choroby AIDS oraz materiałami informacyjno-edukacyjnymi o tej tematyce.

– O godzinie 19.00 rozpocznie się koncert zespołu Nowe Sytuacje. Podczas koncertu, który jest podsumowaniem Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia AIDS, rozdawane będą materiały informacyjno–edukacyjne dotyczące tematyki HIV/AIDS.

Bezpłatne wejściówki na debatę i koncert będzie można odebrać w siedzibie Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi ul. Snycerska 8, w terminie od 23 listopada br., w godzinach 9.00–15 (pokój 42, II piętro).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *