IMG_1989Od 21 marca do 4 kwietnia w Galerii Imaginarium Łódzkiego Domu Kultury można oglądać wystawę Filipa Gabriela Pudło pt. Nowe heurestyki. Jej kuratorem jest Magdalena Świątczak.

Idea „nowych heurystyk” jest próbą powiązania ze sobą trzech dyscyplin: ekonomii, technologii oraz sztuk wizualnych. Pytania stawiane w prezentowanych realizacjach, z jednej strony są efektem obserwacji zjawisk gospodarczo-politycznych oraz kryzysu zapoczątkowanego w 2007 roku; z drugiej strony, są wynikiem zainteresowania technologią, jej rozwojem i rolą we współczesnym świecie. Sztuka na tych polach podejmuje dialog oraz staje się eksperymentem w zakresie form prezentacji idei dotyczących ekonomii i technologii.

Na wystawie przedstawiono generatywne instalacje, które w czasie rzeczywistym pozyskują z zasobów sieciowych  bieżące informacje, przetwarzają je, a następnie prezentują w autonomicznej formie. Próba wizualizacji rynków finansowych i szumu informacyjnego umieszcza widza w immersyjnej przestrzeni światowej ekonomii. Zestawienie treści ekonomicznych z metodami nieukierunkowanych działań artystycznych ma być impulsem do poszukiwania odpowiedzi na pytanie: co sztuka może wnieść do nauki i jaki może być jej udział w poszerzaniu naszej wiedzy o świecie?

joomplu:87220 
Filip Gabriel Pudło. Absolwent Politechniki Warszawskiej i Szkoły Filmowej w Łodzi. Realizuje prace wideo oraz programuje instalacje. Prowadzi zajęcia z projektowania gier komputerowych. Mieszka i pracuje w Warszawie.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8445
Misericordia w Akademii Sztuk Pięknych (foto)
IMG_4507
M/W – Jeremy Millar w Muzeum Sztuki (foto)
IMG_0269
Ciesielscy w Galerii Willa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*