Nowe fontanny na urodziny Manufaktury (foto+wideo)

Feeria barw rozświetli najdłuższą fontannę w Europie. Będące od lat wizytówką Manufaktury fontanny przeszły właśnie gruntowną modernizację – teraz strumienie wody będą nie tylko podświetlone, ale również zintegrowane z systemem nagłośnienia, dzięki temu odwiedzający centrum będą mogli wziąć udział w świetlno-muzycznym show. Premiera już w najbliższy piątek (10.05) z okazji 13. urodzin Manufaktury.

Fontanny usytuowane w południowej części rynku (wzdłuż sklepów TK Maxx i Decathlon, Media Markt oraz restauracji) zostały całkowicie zmodernizowane. Teraz strumienie wody będą sięgały od ponad dwóch do trzech metrów wysokości, będą zmieniać kształt i mienić się kolorami. Nowoczesny system pozwala nie tylko zaprogramować fontanny w wybrany trybie, ale również indywidualnie regulować wysokość i kształt strumieni. – Zarówno Łódź, jak i Manufaktura nabiera coraz większego znaczenia na turystycznej mapie Europy – mówi Monika Długosz-Łempicka, dyrektor marketingu Manufaktury. – Stąd pomysł, by odświeżyć przestrzeń rynku i jeszcze bardziej zadbać o pozytywne odczucia osób, które nas odwiedzają. Kolorowe fontanny i towarzysząca im muzyka, to tylko jeden z elementów jakie składają się na niepowtarzalny charakter i atmosferę tego miejsca.

Dzięki zintegrowaniu z systemem nagłośnienia, możliwe będzie realizowanie dynamicznych pokazów woda-światło-dźwięk. Na co dzień fontanny będą działać w dwóch programach: dziennym – bez muzyki, ale z oświetleniem i drugim, dynamicznym, gdzie główną rolę obok wody i światła grać będzie muzyka. Program pokazu powstał w oparciu o najbardziej znane przeboje muzyki rozrywkowej ostatnich lat, do których dopasowano „taniec” strumieni wody, tworząc niepowtarzalne widowisko. Na tym jednak nie koniec, w ciągu najbliższych dwóch miesięcy powstanie kolejny pokaz, tym razem w oparciu o największe przeboje muzyki filmowej.

W kwietniu zakończyły się również prace przy budowie nowej fontanny interaktywnej, z której powstania najbardziej ucieszą się dzieci. Wszystko dlatego, że po fontannie można chodzić i stopami uruchamiać strumienie wody, a także nimi sterować. Strumienie są również podświetlone, co gwarantuje świetną zabawę także po zmroku. Koszt tej inwestycji to 500 tysięcy złotych.

Nowe fontanny, wraz z pełnym programem świetlno-muzycznym zostaną uruchomione w najbliższy piątek (10.05) o godzinie 21:30, inaugurując 13. Urodziny Manufaktury. Od tej pory pokazy będzie można oglądać codziennie.

Fontanna w liczbach:
• Fontanna w Manufakturze ma 310 metrów długości – to najdłuższa fontanna w Europie,
• Koszt inwestycji to 2 100 000 zł,
• 3 m – to wysokość strumienia wody,
• Do budowy fontanny wykorzystano 21 dysz wieloobrazowych i 61 dysz strumieniowych,
• Do budowy wykorzystano 42 reflektory podwodne operujące kolorowym światłem (RGB)
• 122 – to liczba podwodnych reflektorów operujących białym światłem

  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *