Rozpoczęły się pracy przy czwartym etapie budowy Lunaparku. Powstaną kolejne strefy zabawowe o bardzo różnym charakterze, dzięki czemu z tego miejsca, będą mogli korzystać łodzianie, niemal w każdym wieku. W tym roku powstaną lub zostaną rozbudowane aż 4 strefy: powstanie bulodrom, strefa trampolin, strefa malucha a także rozbudowane zostanie wzgórze trzech wież. Strefa Malucha – będzie to strefa dla najmłodszych dzieci, gdzie ustawione zostaną huśtawki, urządzenia grające i inne zabawki dostosowane do wieku i sprawności rocznych czy dwuletnich dzieciaków. Dla starszych dzieci, powstanie strefa trampolin (z trampoliną wielkości 2×2 i trampolinami o wielkości 1,5 x 1,5 m). Wzgórze trzech wież będzie rozbudowane o dodatkowe zjeżdżalnie.

Przy każdej ze stref – tych które powstaną, jak i tych, które już są, każdorazowo instalowane jest oświetlenie, monitoring oraz ławki i drobne nasadzenia.

Lunapark można uznać za najnowocześniejszy plac zabaw w Polsce. Powstaje od kilku lat w Parku na Zdrowiu, na terenie Lunaparku. Pomysł zrodził się już w 2012 roku – żeby teren w całości był przeznaczony na rekreację dla całych rodzin na świeżym powietrzu. Dawny dzierżawca opuścił teren dopiero w 2016 roku, wtedy można było rozpocząć planowanie inwestycji.

Pierwszy etap budowy Lunaparku rozpoczął się jesienią 2016 roku, a został ukończony wiosną 2017. Wówczas został zrobiony nowoczesny plac zabaw
z kompleksem wspinaczkowo-zabawowy, zjazdem linowym a także został zbudowany street workout i alejki parkowe. Etap drugi był realizowany w 2017 r. i dzięki jego budowie Lunapark wzbogacił się o pumptracki rowerowe – tor mały dla amatorów i duży tzw. flow track, przeznaczony dla profesjonalistów.

W 2018 r. przeszliśmy do etapu trzeciego, który zakładał usypanie wzgórza widokowo-rekreacyjnego z wieżami połączonymi ze sobą mostkami i zjeżdżalniami. W centralnym punkcie Lunaparku usypano wzniesienie o wysokości 4 m, a na nim ustawiono wieże, najwyższa z nich ma 7 m wysokości, pośrednia 6,2 m, a najniższa 5,20 m, natomiast ich długości to 5,7 m, 8,5 m i 9 m. Wieże mają zamontowane zjeżdżalnie rurowe na wysokości 3 m, 3,6 m oraz 4,2 m nad poziomem terenu, a także dwie mniejsze, przeznaczone dla dzieci młodszych na wysokości 2,4 m i 1,4 m. Co ważne na zboczu wzgórza są schody, ale i ścieżka dla niepełnosprawnych, które prowadza na jego szczyt.

Do tej pory, na stworzenie tego wyjątkowego miejsca, przeznaczone zostało 5,1 mln zł. Na kolejny, IV etap, przeznaczony jest w Budżecie Obywatelskim 1,9 mln zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0072
Powstają murale na Traugutta i Zachodniej (foto)
DSCF1935
Dzień Indyjski na Uniwersytecie Łódzkim (foto)
A ja Łódź wolę, czyli miasto Tuwima widziane dziś

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*