Nowa trasa, muzycy i kompozytorzy na Light.Move.Festival 2018

Znamy już obszar ósmej edycji Festiwalu światła. LMF2018 będzie wyjątkowy i pełen nowości. Fundacja wychodzi z festiwalem w kolejne obszary Łodzi. Trasa festiwalowa wydłuży się o ulicę Narutowicza i dojdzie aż do Placu Dąbrowskiego i ulicy Knychalskiego.

Festiwal Światła to najbardziej wesołe i kolorowe wydarzenie każdej jesieni w całej Polsce. W ten weekend Łódź staje się najpiękniejszym miastem w całej Europie, wtedy to do nas przyjeżdżają turyści z całej Polski i z zagranicy, by razem z nami bawić się i świętować. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo, jestem przekonana, że będzie to najlepszy LMF w historii. – mówi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi.

Podczas tegorocznej edycji zobaczymy pięć projekcji wielkoformatowych zrealizowanych w centrum Łodzi. Głównym punktem festiwalu będzie mapping 2D/3D zaprezentowany na Placu Wolności.

„W tegorocznej edycji plac Wolności zaprezentujemy w nowej odsłonie. Przedstawiona zostanie trójwymiarowa opowieść, ukazująca tradycję Łodzi filmowej i polskiej kinematografii. Będzie to niezwykłe połączenie obrazu i dźwięku, a motywem przewodnim staną się kultowe sceny z polskich filmów. Na nasze wydarzenie wybraliśmy sto filmów, z których 10 kultowych scen stało się inspiracją dla stworzenia animacji. Muzykę filmową do pokazu stworzy Łukasz L.U.C. Rostkowski.” – dodaje Beata Konieczniak, Kreator Light.Move.Festival.

Oprócz tych oczekiwanych, czyli autorów instalacji, niewątpliwą gwiazdą tegorocznej edycji będzie wspomniany Łukasz L.U.C. Rostkowski – producent muzyczny, wokalista, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów nagrodzony m.in. Paszportem Polityki, Mateuszem Trójki, Wrocławską Nagrodą Muzyczną, nagrodą Ale Sztuka i dwukrotnie Yachem, okrzyknięty przez dziennikarzy Artystą XXI wieku.

Na pytanie dlaczego zaangażował się w ten projekt? L.U.C. odpowiada: „Wielką wartością są dla mnie projekty trans gatunkowe gdzie spotykają się zawodowcy w swoich dziedzinach. Wtedy mogę w pełni skupić się na kompozycji muzyki i być spokojnym o jakość obrazu, który ma dla mnie ogromne znaczenie. Cieszę się na moją pierwszą produkcję na prestiżowym łódzkim Festiwalu Światła.”

Oprócz Łukasza Rostkowskiego w ósmej edycji festiwalu weźmie Dickson Dee, chiński artysta dźwięku, DJ, kompozytor i producent muzyczny. Dickson jest współzałożycielem pierwszej w Hong Kongu niezależnej wytwórni muzycznej. Jako producent uczestniczył w wydaniu ponad 100 albumów, a jako artysta dźwięku uczestniczył w wielu festiwalach muzycznych na całym świecie. Podczas Light.Move.Festival. zaprezentuje ścieżkę dźwiękową do projekcji audiowizualnej „Pattern”, stworzonej przez międzynarodowego artystę światła, Milosha Luczynskiego.

To już 8. edycja największego festiwalu światła w Polsce i jednego z największych w Europie! Light.Move.Festival. od 2011 dostarcza mieszkańcom Łodzi oraz odwiedzającym z całej Polski i zagranicy niezapomnianych wrażeń. Genialne połączenie obrazu, dźwięku i ruchu sprawia, że Łódź przemienia się w ultra nowoczesne miejsce na mapie nie tylko Polski, ale i Europy. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 28-30 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *