Nowa trasa DOZ Maratonu Łódź PZU

logo_M_newZaprezentowano nową trasę DOZ Maratonu Łódź z PZU 2016. Została w większości poprowadzona przez ścisłe centrum miasta. Maratończycy wbiegną też po raz pierwszy w historii w serce mieszkaniowej dzielnicy Retkinia. Zmianie ulegnie także miejsce startu. Meta tradycyjnie już w hali Atlas Arena.

– Tegoroczna trasa DOZ Maratonu Łódź z PZU jest naprawdę ekscytująca. W ostatnim czasie zakończyło się wiele remontów ulic, dzięki czemu możemy nareszcie pokazać niemal wszystkie najatrakcyjniejsze miejsca Łodzi – mówi Michał Drelich, dyrektor DOZ Maratonu Łódź z PZU. – Przy trasie maratonu będzie można zobaczyć m. in. słynny XIX- wieczny Pałac Izraela Poznańskiego, pomnik Tadeusza Kościuszki na Placu Wolności, ławeczkę Tuwima na ulicy Piotrkowskiej czy zespół zrewitalizowanych budynków po fabrykach włókienniczych na Księżym Młynie. Trasa maratonu została także poprowadzona przez teren dawnej elektrowni EC1,  która jest częścią powstającego właśnie Nowego Centrum Łodzi. Po raz pierwszy wbiegniemy też do serca dzielnicy mieszkaniowej Retkinia – dodaje.

Start do maratonu i biegu towarzyszącego na 10 kilometrów został przeniesiony pod Atlas Arenę, na ulicę Bandurskiego.

– Chcieliśmy przybliżyć start do mety, by podnieść komfort i zadowolenie uczestników naszej imprezy. 17 kwietnia będziemy świadkami bardzo widowiskowego startu, bo wraz z maratończykami na trasę wyruszą także uczestnicy biegu na 10 kilometrów, ale…tym razem pobiegną w przeciwnym kierunku! Maratończycy skierują swoje kroki do centrum Łodzi, a osoby startujące na 10 kilometrów ruszą w kierunku Retkini. Jedni i drudzy swój bieg zakończą w Atlas Arenie – zapowiada dyrektor imprezy.

Radości z rozwoju DOZ Maratonu Łódź z PZU, jak i z przebiegu nowej trasy, nie kryje Tomasz Trela, wiceprezydent Miasta Łodzi, a prywatnie również zapalony biegacz-amator.

– Łódź za sprawą ogromnej ilości inwestycji odsłania swoje nowe oblicze. Pozytywne zmiany, które zachodzą w naszym mieście widać gołym okiem – mówi. – W przyszłym roku otwarty zostanie Dworzec Łódź – Fabryczna, jeden z najnowocześniejszych w Europie, a w ostatnim czasie otwarta została również po przebudowie główna arteria miasta, czyli trasa W-Z. Konsekwentnie realizujemy program rewitalizacji zabytkowych kamienic, dzięki któremu odzyskują one dawny blask. Cieszymy się, że biegacze z Polski i ze świata, dzięki maratonowi, będą mogli na własne oczy przekonać się, jak pięknieje nasze miasto – dodaje Tomasz Trela.

DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. W programie imprezy zaplanowano szereg mniejszych wydarzeń, w tym: Kids Run, Expo Run&Fun w Atlas Arenie oraz Piknik Rodzinny Dbam o Zdrowie. W ramach DOZ Maratonu Łódź odbędą się też 36. Mistrzostwa Polski kobiet w maratonie.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU SA, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *