W Teatrze Małym w Manufakturze powstała nowa scena Impro w Łodzi – O! impro.

Jak piszą pomysłodawcy: Jesteśmy aktorami, a od 2015 roku również improwizatorami, współtworzącymi najstarszą łódzką grupę IMPRO Atak! Premiera naszego autorskiego spektaklu „Podglądacze” w listopadzie 2018 roku, była dla nas momentem przełomowym. Wtedy pojawiła się pierwsza myśl: „O! a gdyby tak..?” Chwila nieuwagi (raptem dwa lata), a myśl zamieniła się w czyn i… jesteśmy! My, czyli O! impro w składzie: Magdalena Prochasek, Kamila Salwerowicz, Jan Jakubowski, Michał Kruk, Olo Stachowski (akordeon) i Anna-Maria Wolniak (grafik).

Nasze spektakle są w stu procentach improwizowane. Nie korzystamy z sugestywnych kostiumów czy rekwizytów. Nie wiemy jakie postaci zagramy, nie znamy swoich kwestii. Wszystko to sprawia, że każdy spektakl jest wyjątkowy, bo wydarza się tylko raz, tu i teraz. Publiczność jest mocno zaangażowana, proponując sugestie do scen. Z takiej wybuchowej mieszanki powstaje komedia improwizowana, gwarantując dobrą zabawę, na długo zapadającą w pamięć.”

Podczas premiery, 11 października o godz. 19:!5 widzowie będą mogli zobaczyć komediowy spektakl improwizowany „Komedia Sąsiedzka”. Komedia Sąsiedzka to historia mieszkańców pewnej kamienicy. Autorska długa forma improwizowana, w której śledzimy życiowe perypetie jej lokatorów. Rodzina, sąsiedzkie relacje, wstydliwe sekrety, awantury. Każdy z aktorów wciela się w kilka ról, wymyślonych uprzednio przez widownię.

W repertuarze także:

Wieczór Komediowy
„Wieczór komediowy”, czyli krótkie formy improwizowane. Jest to niezwykle dynamiczny spektakl, w całości oparty na sugestiach publiczności. W następujących po sobie, nie związanych fabularnie scenach, widzowie stawiają przed aktorami kolejne wyzwania, których jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia widowni. Dowcipne dialogi, nieprzewidywalne zwroty akcji i zaskakujące pointy są gwarancją znakomitej zabawy.

Data i godzina:
25 października 2020 (niedziela), godzina 19.15
Teatr Mały w Manufakturze

Love Story
Czyli rzecz o miłości z przymrużeniem oka. Bohaterowie tej historii, z dziecięcą naiwnością, gonią za marzeniami. Mają swoje cele, ambicje i pragnienia, ale wiedzą też co to spektakularna porażka. Szukają swojej drugiej połówki, często jednak zadowalają się przelotnym romansem. Tak jak w życiu. No, prawie tak jak w życiu… Całość tej improwizowanej komedii powstaje w oparciu o sugestie publiczności.

Data i godzina:
15 listopada 2020 (niedziela), godzina 19.15
Teatr Mały w Manufakturze

Śledzik świąteczny
Spektakl improwizowany ze świątecznym twistem.
Data i godzina:
13 grudnia 2020 (niedziela), godzina 19.15
Teatr Mały w Manufakturze

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Nos w Domu Literatury (foto)
Letnia Scena: Aktor. Work in progress (foto)
PGE Polska Grupa Energetyczna Mecenasem Teatru Wielkiego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*