Nowa sala edukacyjna Centralnego Muzeum Włókiennictwa (foto)

DSC_7291Nowa sala warsztatowa Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi ma powierzchnię niemal 200 metrów kwadratowych, zdobią ją kolorowe materiały, gałązki bawełny i lnu oraz rekwizyty pokazujące, jak różnorodnie wykorzystywana jest tkanina w sztuce i życiu codziennym.

Po kilku tygodniach prac remontowych i aranżacyjnych została oddana dla gości Muzeum kreatywna przestrzeń do działań twórczych, odpowiadająca na potrzeby nowego programu edukacyjnego. Jak mówi Magdalena Gonera, kierowniczka Działu Edukacji CMWŁ, pomysłodawczyni sali i współautorka koncepcji wystroju warsztatowego wnętrza: „sala oprócz tego, że jest przestrzenią warsztatową, sama ma edukować poprzez swoje wyposażenie, zgodne z profilem Muzeum. Nowy program edukacyjny zakłada organizację działań warsztatowych do niemal każdej wystawy czasowej, co więcej, gwarantuję, że potrafimy zorganizować warsztaty skierowane do każdej grupy wiekowej, od maluszków do osób dorosłych”.

Jak podkreśla Magda Komarzeniec, Zastępca dyrektora CMWŁ: „Nowa przestrzeń odzwierciedla nowe myślenie o muzealnej edukacji, skupionej na doświadczaniu i eksperymentowaniu, a nie działalności odtwórczej”. Aktualna oferta warsztatowa znajduje się na stronie internetowej Muzeum  www.cmwl.pl w zakładce Edukacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *