BRUNO_SCHULZ_-_Wyspa_cover16 lutego 2013 r. nakładem wydawnictwa Fonografika ukaże się czwarta płyta zespołu Bruno Schultz p.t Wyspa. Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak. Premiera pierwszego singla Z bliska już w najbliższy poniedziałek, 28 stycznia po godz. 21 w audycji Poduszkowiec na antenie Radia Eska Rock.

Po trzech latach od ostatniego albumu zespół wraca z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. Z odważniejszą poetyką tekstów, które tym razem z większą dosłownością traktują swój niezmienny temat – samotności szczególnej, świadomości odrębności, nieprzystawalności do zatłoczonego postaciami i modelami otoczenia.

Doświadczeni i zainspirowani na nowo. Od ideologicznych zauroczeń starymi wyjadaczami ostatnich dekad, którzy wdrapali się do mainstreamu własnymi siłami, a nie zostali tam wrzuceni z biznesowego nadania: U.N.C.L.E, New Order, The Smiths, The Jesus and Mary Chain, po bezpośrednio słyszalną dźwiękową grę prowadzoną z nowoczesnymi i poszukującymi: PVT, Moderat, czy Twin Shadow.

Obok brzmienia, które stworzył oraz idealnie zapanował nad nim, w przestrzeni całego materiału, realizator i producent Paweł Cieślak, siłą napędową tego krążka są bez wątpienia melodie. Mamy tu bowiem do czynienia ze spotkaniem eksperymentu i piosenki w jednym. Albo, by być bardziej obrazowym: ze spotkaniem mobilnej, chwytliwej i wyrazistej linii muzycznej  z elektronicznym, galowym mundurem brzmienia, obwieszonym szarfami, orderami i subtelnym błyskiem srebrnych i złotych wiązań.

BRUNO_SCHULZ_400

Zespół Bruno Chulz został założony wiosną 2003 roku. W 2007  zadebiutowali płytą Ekspresje, depresje, euforie (Luna Music). Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana Europa wschodnia. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. Europa Wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy. W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy zatytułowany Nowy lepszy człowiek. W recenzji płyty, w miesięczniku Teraz Rock napisano między innymi: Gdyby utwór Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie.

Bruno Schulz tworzą: Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas; Wojciech Czyszczoń – perkusja.

Zobacz także:

Bruno Schulz w Jazzdze (foto+wideo)

W ogniu pytań: Karol Stolarek (Bruno Schulz)

Nowy teledysk Bruno Schulz

Dwa radiowe koncerty Bruno Schulz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Prinspolo
Prinspóló w fabrySTREFIE (foto)
15www
Poza Łodzią: Wovenhand we Wrocławiu (foto)
Nowy singiel od GLUPIOWYSZLO (wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*