Nowa przystań wodna w Parku na Młynku (foto)

Już od 1 maja będzie można skorzystać z nowych sprzętów wodnych w Parku na Młynku.

W ubiegłym roku powstała tam nowoczesna przystań. W ramach Budżetu Obywatelskiego MOSiR wybudował energooszczędny budynek, a w nim – pomieszczenie dla ratowników, kasa, pomieszczenie biurowe i mini hangar, w przechowywane są m. in. sprzęty wodne, takie jak kanoe i rowery wodne.

– Bardzo cieszę się, że powstała tutaj tak nowoczesna przystań, budynek jest najnowocześniejszy ze wszystkich obiektów MOSiRu – mówi Eryk Rawicki, dyr. Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi.

Charakterystycznym elementem i zupełnie nowym w przystani, jest duże, drewniane, młyńskie koło.


– Młyńskie koło, jest cudownym elementem nawiązującym do tego pięknego obiektu rekreacyjnego , zwanego Młynek. Młyńskie koło będzie wprawiane w ruch przez wodę bieżącą. – dodaje Iwona Safjanowska – z-ca dyr. MOSiR.


W ramach budżetu obywatelskiego (V edycja 2017/2018) powstały także nowe pomosty, dzięki którym będzie można bezpiecznie wodować kajaki i rowery wodne. Projekty z Budżetu Obywatelskiego od 2015 roku zmieniają ten obiekt w miejsce, do którego chętnie przyjeżdżają mieszkańcy okolicznych osiedli.


I tak od 2015 roku najpierw powstały ścieżki – od strony południowej, północnej, potem ogrodzenie terenu, do tego nowe nasadzenia, górka do zjeżdżania na sankach, siłownia plenerowa, mała architektura, latarnie solarne, a także boisko do piłki plażowej. W sumie w Parku na Młynku od 2015 roku zrealizowano inwestycje za ponad 3,7 mln zł.


Ale to nie koniec. W tym roku (2019) niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja – także z Budżetu Obywatelskiego. W ramach projektu, który wygrał w VI edycji BO, będzie rozbudowany plac zabaw, powstanie linarium, dobudowane będą dodatkowe zabawki, także dla dzieci niepełnosprawnych. Będą także nowe elementy małej architektury oraz nasadzenia drzew, krzewów i kwietne łąki. Koszt tego projektu to 440 tys. zł
Łodzianie mogą być aktywni w sezonie wiosenno-letnim, nie tylko w Parku na Młynku. Tereny takie jak, Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, czy Arturówek służą łodzianom do biegania, jeżdżenia na rowerze, ale są tam także – siłownie plenerowe, czy boiska do piłki plażowej. Podobnie jest w łódzkich parkach.


– Coraz częściej mieszkańcy chcą, by park był nie tylko miejscem do odpoczynku, ale także aktywnej rekreacji, dlatego często we wnioskach do Budżetu Obywatelskiego pojawiają się takie obiekty jak siłownie plenerowe, czy boiska do piłki plażowej – informuje Małgorzata Kryzińska – z-ca dyr. Zarządu Zieleni Miejskiej
I tak możemy aktywnie wypoczywać w Parku na Zdrowiu – korzystając tam z dużej strefy street workout, czy np. w Parku nad Sokołówką – pracując nad mięśniami na siłowni pod chmurką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *