program-sniadanie-daje-moc_logoNowa misja Śniadaniowa rozpoczęta! Już od dzisiaj organizatorzy programu Śniadanie Daje Moc zapraszają do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie skierowanym do szkół podstawowych. Na uczniów klas 0-3 czeka kolejna Misja Śniadaniowa. To nie tylko spora porcja nauki o zdrowym odżywianiu, ale także zabawa, wyzwania i medale za wypełnianie wyjątkowych zadań!

Jak pokazało badanie* przeprowadzone na grupie matek, na zlecenie Partnerstwa dla Zdrowia, zdrowe odżywianie postrzegane jest przez matki jako jeden z najważniejszych elementów prawidłowego rozwoju fizycznego dziecka. 65% matek uważa, że szkoły powinny prowadzić naukę z zakresu przygotowania posiłków. Program Śniadanie Daje Moc skierowany do uczniów klas 0-3 szkół podstawowych w Polsce spełnia te oczekiwania dostarczając nauczycielom ciekawych narzędzi dydaktycznych, dzięki którym lekcje o zbilansowanych posiłkach czy potrzebie jedzenia warzyw i owoców, są prawdziwą przygodą.

Organizator programu – koalicja Partnerstwo dla Zdrowia – stawia na naukę przez kreatywną zabawę łączącą edukacyjną rywalizację międzyszkolną i samodzielne przygotowywanie prostych posiłków przez dzieci. Na potrzeby programu wytyczne w postaci 12 zasad zdrowego odżywiania zostały przygotowane przez Instytut Matki i Dziecka.
Jak wynika z badania* znaczenie więcej dzieci jada posiłki w domu oraz chętniej włącza się w ich przygotowanie, jeśli dobry przykład pokazują im również rodzice. Dlatego, chcąc edukować wielotorowo, Misje Śniadaniowe zawierają zadania do realizacji zarówno w klasie jak i w domu, z pomocą rodziców. Ale jak mówić do dzieci o zdrowej żywności tak, aby chciały słuchać?

Edukacja żywieniowa może być ciekawą przygodą i świetną zabawą. Fabuła Misji Śniadaniowych wykorzystuje mechanikę zaangażowania zaczerpniętą z gier komputerowych i fabularnych, gdzie uczestnicy wcielają się w konkretne role i razem wyruszają na misję, aby wykonać ważne zadanie. W ramach nowej Misji Śniadaniowej, która właśnie wkracza do szkół podstawowych, uczniowie zostali poproszeni o pomoc kosmicznym agentom – Toli i Maksowi oraz zabawnemu kosmicie o imieniu Wszystkojad. Głównym zadaniem agentów będzie pomoc planecie Niedojadków w nauce 12 zasad zdrowego odżywiania.

Nowa Misja Śniadaniowa rozpoczęła się 15 maja 2017 roku. Nauczyciele – opiekunowie zespołów, które przygotują najciekawsze pomysły jak przekonać Niedojadki do zdrowego odżywiania, otrzymają nagrody. Na zgłoszenia prac konkursowych organizatorzy czekają do 8 czerwca 2017 roku.

Więcej informacji można znaleźć na www.sniadaniedajemoc.pl.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wytwórnia Beer Fest 
muzeum_fabryki
LARP – Fortuna fabrykanta w Muzeum Fabryki
na_styku_kultur
Regiony Turystyczne Na Styku Kultur 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*