Novika-1130 stycznia o godz. 22 w Łączniku rozpocznie się impreza, podczas której usłyszymy Novikę, Lexa i Smolnego. Bilety kosztują 15 zł.

NOVIKA + LEX – Członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, otwarci na różne brzmienia w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, Freeform), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby w Polsce. Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami, m.in Marcinem Czubalą („Stay Close” – Mobilee), Lovebirds („This Time” – Toolroom), Biernaskim („Give Away”). Wydała również trzy albumy solowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. Najnowsza płyta „Heart Times” wydana w kwietniu 2013 roku zebrała bardzo pozytywne recenzje jako najdojrzalsza w dorobku artystki.
Novika i Lex do niedawna prowadzili w Radiu ROXY autorską audycję Miastosfera, wcześniej jako duet radiowy dali się poznać słuchaczom Radia Jazz oraz Radia Bis (obecnej Czwórki).

SMOLNY – Dj / Producent, urodzony w Łodzi, od lat związany z elektroniczną muzyką taneczną i łódzką sceną. Początki lat 90 to jego pierwsze fascynacje muzyczne od rave’u po drum and bass i uk garage. Pierwsze płyty vinylowe i współpraca z zaprzyjaźnionym sklepem Skylark Records i Spin Records szybko zaowocowała. Rok 2001 kierunek Katowice, debiutancki występ w INQbatorze, jednym z kultowych miejsc „emitujących” muzykę klubową na śląsku. I tak stawiając pierwsze, amatorskie kroki i zdobywając doświadczenie w wymiarze muzyki 2Step/UK.Garage zauważony został przez Bartka Słodkowskiego – DJ’a Twinn’a i wcielony do formacji Fetish Team’u. Funkcjonował w niej dwa lata, gdy ich drogi rozeszły się i podążyły w innym kierunku. Wtedy to zaczęła się przygoda z muzyka na dobre. Rezydentura w kultowym, już dziś nie istniejącym, klubie Soda Bar a późniejszych latach w klubie OIOM. Efektem jego współpracy z Łukaszem Seligą (SLG) są dwa utwory, które ukazały się pod koniec roku 2010 na labelach Play It Down i PETS Recordings. Dziś w jego setach można usłyszeć house z najwyższej półki. Aktualnie skupiony jest na pracy przy projekcie Rokt Laks, którego poczynania już wkrótce.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wunder Wave 90 w Magnetofonie
Andrzej Kowalski Quartet w TU
plakat_festyn
Koncert z okazji XXX-lecia Solidarności w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*