IMG_3118Od środy, 29 lipca w Grand Hotelu można oglądać wystawę „Nostalgia” autorstwa Magdaleny Szyszkowskiej. Patronem medialnym jest Plaster Łódzki.

Magdalena Szyszkowska urodziła się 25.05.1972 roku w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie. Dyplom z rysunku pod kierunkiem prof. Stanisława Góreckiego uzyskała w 1997 roku na Wydziale Artystycznym UMCS. W 2011 roku ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracowała jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej oraz nauczyciel zawodu na kierunku reklama wizualna w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Od 2007 do 2014 roku pracowała jako asystent w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie oraz w Kolegium Sztuk Pięknych UMCS w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, prowadząc zajęcia z rysunku i malarstwa.

joomplu:95450

Obecnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Społeczno – Przyrodniczej im. Wincentego Pola w Lublinie, prowadząc zajęcia z charakteryzacji, wizażu i stylizacji na kierunku Kosmetologia. W swojej pracy artystycznej zajmuje się rysunkiem, malarstwem, fotografią oraz eksperymentalnymi technikami związanymi z unikatowym papierem ręcznie czerpanym, pozyskiwanym z materiału roślinnego. Jest członkiem ZPAP – Oddział Lublin, oraz założycielką i członkiem „Otwartej Grupy” skupiającej nauczycieli akademickich Instytutu Sztuk Pięknych w Lublinie. Czynnie uczestniczy w życiu artystycznym oraz bierze udział w plenerach i wystawach zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.
   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Układ wertykalny/ układ diagonalny w Domu Literatury (foto)
1pazdziernika_043
22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (foto)
DSC_4808
Malarstwo Mikołaja Dawidziuka w Galerii BLOK

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*