plakatNORDLAND2011Nordland 2011 startuje w czwartek, 6 października. W ciągu czterech dni będziemy mogli usłyszeć kilkanaście zespołów z krajów skandynawskich, bałtyckich oraz Polski.

Koncerty zostaną uzupełnione o pokazy ponad dwudziestu filmów. Headlinerami festiwalu będą Jaga Jazzist z Norwegii, jedna z najsłynniejszych nu-jazzowych grup oraz duński zespół Sleep Party People grający muzykę z pogranicza alternatywnego rocka i elektroniki.

Nordland Art Festival, to wydarzenie, które z jednej strony prezentuje w Łodzi coraz popularniejsze na świecie projekty muzyczne z krajów skandynawskich i bałtyckich. Z drugiej wspiera sektory kreatywne Łodzi przez promocję wśród dziennikarzy i branży muzycznej z Norwegii, Szwecji czy Danii naszych lokalnych zespołów.

Podczas koncertów w klubie Jazzga, Lizard King i Filharmonii Łódzkiej wystąpią: Jaga Jazzist (NO), Hakon Kornstad (NO), Bmx (NO), French Films – (FI), Blisko Pola – (PL), Dash – (PL), Jesse – (FI), Bottled in England – (DK), Kind off – (PL), Back to the ocean- (PL), Sleep Party People – (DK), The Raw Men Empire – (IS) i Big Dog 4000000 – (SE).

Festiwalowi towarzyszą pokazy filmów skandynawskich w Kinie MuBa. Więcej o filmowej części Nordland znajdziecie tutaj.

kornstad_158

Nordland Art Festival – gwiazdy

Jaga Jazzist – NO to jeden z najpopularniejszych na świecie nu-jazzowych zespołów. Założony w 1994 roku przez braci Larsa i Martina Horntvethów kolektyw liczy aktualnie aż dziewięciu członków. Grupa nie skupia się jedynie na nu-jazzie, nie stroni też od elektroniki i brzmień progresywnych. Ostatni, wydany w zeszłym roku album Jaga Jazzist „One Armed-Bandit” zaskoczył wieloma post-rockowymi akcentami. Ich koncerty to prawdziwe show, poza tradycyjnym składem – gitara, bas, klawisze perkusja – muzycy grają na instrumentach dętych, kontrabasie czy cymbałach.

Hakon Kornstad to weteran norweskiej sceny jazzowej. Saksofonista ma na swoim koncie kilkanaście płyt, zarówno solowych, jak i wydanych w kooperacji z innymi muzykami. Współpracował między innymi z Patem Methenym, Anją Garbarek. Jego płytę „Elise” z 2008 „New York Times” nazwał „klejnotem”. Pismo „Jazz Times” uznało Kornstada za jedną z największych nadziei współczesnego jazzu, a wpływowy magazyn „All About Jazz” o albumie „Eight Tunes We Like” pisał: „jedna z najlepszych płyt 2005 roku”. Hakon Kornstad łączy klasyczne brzmienie saksofonu z improwizacjami.

Bilety

Bilety jednorazowego wstępu do jazzgi na konkretny dzień:
6 Października przedsprzedaż 20 PLN , normalny 25 PLN
7 Października przedsprzedaż 35 PLN , normalny 40 PLN
8 Października przedsprzedaż 30 PLN, normalny 35 PLN

Bilety całodniowe na wszystkie wydarzenia festiwalowe:
8 Października przedsprzedaż 70 PLN, normalny 80 PLN
9 Października przedsprzedaż 35 PLN , normalny 40 PLN

Karnet Festiwalowy : przedsprzedaż 120 PLN, normalny 140 PLN

Sprzedaż prowadzona jest przez sieć Ticketpro oraz salony Empiku w całej Polsce.

/fot i txt – mat.pras.

Zobacz także:

Nordland Art Festival 2010 – Tomasz Stańko (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fw14-id-
FashionPhilosophy Fashion Week Poland – wiosna 2016
Dizastermmag Awards 2019
freee
Kolorowa Tolerancja 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*