Nordland Announcement No. 1 (zakończony)

NordlandAnnouncement30 kwietnia o godz. 21 w Klubie Szwalnia rozpocznie się impreza Nordland Announcement No. 1. Na scenie zaprezentują się estoński FYIAR oraz szwedzki DJ Wargskog i łódzki zespół Blisko Pola. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na te wydarzenie.
 

  
Wystarczy, że wyślecie SMS o treści plaster.nordland pod numer 71051 rejestrujący Was w konkursie.
Pytanie konkursowe roześlemy w piątek, 29 kwietnia 2011 po godz. 19. wtedy też osoby zarejestrowane otrzymają SMS z pytaniem. Nagrodę otrzymają osoby, których SMS z odpowiedzią będzie najszybszy. Kosz jednego SMS wynosi 1 zł + vat, czyli całość zabawy to 2 zł + vat. Konkurs zakończy się 29 kwietnia o 23:59.

Fundatorem nagród w konkursie jest organizator imprezy
KONKURS ZAKOŃCZONY
 
FYIAR1

Estońsko-holenderski duet FYIAR (Fuck Yuo I Am a Robot) grający bezkompromisowe electro rozpisane na dwa syntezatory i laptopa będzie gwiazdą  Nordland Announcement No. 1. To pierwsze wydarzenie z cyklu mającego zapowiadać tegoroczną edycję Nordland Art Festival, która odbędzie się w dniach 6-8 października. Wydarzenia odbędą się w Łodzi oraz Warszawie na przestrzeni najbliższych miesięcy. Mają promować sam festiwal, a także przybliżać widzom muzykę skandynawską i – zgodnie z ideą Nordland Art Festival – prezentować młode polskie zespoły.

Podczas Nordland Announcement No. 1 poza FYIAR wystąpi mieszkający w Polsce szwedzki DJ Wargskog oraz zespół Blisko Pola z Łodzi. Blisko Pola oraz  FYIAR zagrają swoje autorskie utwory. DJ Wargskog zaprezentuje muzykę ze Skandynawii. Zarówno popularne hity, jak i najnowsze, nieznane jeszcze w Polsce  przeboje sceny niezależnej ze Szwecji czy Norwegii.

FYIAR (Fuck Yuo I Am a Robot)

Muzykę tworzą w cyberprzestrzeni wymieniając się stworzonymi dźwiękami za pomocą internetu. Na co dzień Eerik mieszka w holenderskim Rotterdamie, a Martin w estońskim Tallinie. Spotykają się niemal wyłącznie podczas koncertów. Swoją muzykę określają mianem hardcore electro. To elektronika bez kompromisów rozpisana na dwa syntezatory i laptopa. Pierwszy album „Compensator For The Accelerator” wydali w 2007 roku. Ich remiksy pojawiły się na kilku kompilacjach. W styczniu tego roku wydali nową płytę.

Strona: http://fuckyuoiamarobot.com/ 

Przykładowa muzyka: http://www.youtube.com/watch?v=SRqQXK1N9uQ

DJ Wargskog

Claes Wargskog w rodzinnej Szwecji grywał detroit techno, deep house i soulful house. Pozostawał jednym z niewielu reprezentantów tych gatunków muzyki w swoim kraju. W Polsce jako DJ Wargskog przede wszystkim prezentuje skandynawskie brzmienia. W warszawskich klubach Powiększenie, Zaklęte Rewiry i Regeneracja rozkręcał popularne imprezy „Szwecja all over the place” i „Scandinavia all over the place”. W jego repertuarze nie ma Abby, jest za to najlepszy indie pop, nu-disco i hip hop ze Skandynawii. Także trochę starszych, oldschoolowych brzmień.

Przykładowa muzyka: http://soundcloud.co/search?q%5Bfulltext%5D=Wargskog

 

Blisko Pola

Piotr Kwietniewski, lider i wokalista łódzkiego zespołu Blisko Pola jest wielkim fanem Islandii i Grenlandii, gdzie spędził dwa tygodnie podczas samotnej wędrówki. Stała się ona inspiracją dla powstania pierwszego albumu grupy. Blisko Pola z dużą odwagą łączą rock z jazzem i ambientem, trans z bluesem i psychodelią. Motywem dominującym są instrumenty perkusyjne. W towarzystwie kontrabasu, gitary, altówki czy syntezatora, powstaje odrębny świat, który wciąga od pierwszych taktów. Nad wszystkim panuje hipnotyczny głos wokalisty, który przywołuje na myśl styl Jonsiego z Sigur Ros. W tej chwili grupa pracuje nad drugą płytą, która prawdopodobnie ukaże się pod koniec tego roku.

Strona: http://www.myspace.com/bliskopola

30 kwietnia, klub Stara Szwalnia, godz. 21, bilety 10 zł


 
{jumi [media/reklama.htm]}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *