lcjrunW nocy z 16 na 17 maja 2015 roku odbędzie się druga edycja biegu po pasie startowym lotniska w Łodzi. Wydarzenie nazwie Nordea LCJRun objęła patronatem Prezydent Miasta Hanna Zdanowska.

Celem biegu jest promocja Łodzi, Portu Lotniczego a także zdrowego trybu życia, który można osiągnąć uprawiając sport, w tym przypadku bieganie. 880 zawodników rywalizować będzie na dystansie 5 kilometrów.  Podobnie jak w zeszłym roku trasa będzie wyjątkowo prosta. Prowadzić będzie  od terminala lotniska, długością pasa startowego. Jest unikalna w skali kraju: prowadzi prostą o długości ponad 2 kilometrów, jest płaska i równa.  Dzięki temu jest to jedna z najszybszych tras w Polsce. W pierwszej edycji LCJRun w 2014 roku, zawodnicy jako jeden z największych atutów tego biegu przytaczali możliwość rozpędzenia się do jak największej prędkości i tym samym osiągnięcie najlepszych wyników.

Nordea LCJRun zostanie zorganizowany dzięki wsparciu Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi. Nazwa biegu nawiązuje bezpośrednio do kodu łódzkiego lotniska w systemie IATA (czyli Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych). Przywołanie tej nazwy pozwoli na zwiększenie świadomości mieszkańców miasta i regionu odnośnie portu lotniczego. Druga część nazwy nawiązuje do tegorocznego sponsora tytularnego zawodów: Nordea Operations Centre (NOC). Jest  to centrum operacyjne wchodzące w skład Grupy Nordea, które świadczy usługi skandynawskim oddziałom tego banku.

Pierwsze biuro NOC w Łodzi zostało otwarte w listopadzie 2010 roku, a drugie w czerwcu 2014. Ponadto jeden z zespołów pracuje w biurze w Gdyni. W Łodzi firma zatrudnia ponad 800 osób, w dwóch lokalizacjach w centrum miasta. W tym roku planowany jest dalszy rozwój Nordea Operations Centre.

– Nasi pracownicy od kilku sezonów biorą udział w wydarzeniach sportowych na terenie Łodzi oraz całej Polski – mówi Mikołaj Ługowski, Dyrektor Nordea Bank AB SA Oddział w Polsce i dodaje: – Nasze drużyny z powodzeniem startowały w kilku biegach rozgrywanych w 2014 roku w Łodzi. Od samego początku promujemy bieganie. Wpisuje się to doskonale w skandynawski tryb życia, który chcemy propagować wśród naszych pracowników. Nieoficjalnie LCJRun wspieraliśmy już w ubiegłym roku, w tym zdecydowaliśmy się włączyć w pełni w jego organizację, stąd też nasze zaangażowanie w ten projekt. Ja sam planuję wystartować i w ten sposób zadebiutować w zawodach biegowych!

– Jesteśmy dumni z tego, że Łódź po raz kolejny stała się inspiracją dla innych miast. Wiemy, że w tym roku planowane są podobne zawody na południu Polski – mówi Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Łódź. – Pierwsza edycja przeszła nasze oczekiwania. Tak wspaniałej atmosfery, klimatyczności biegu we mgle rozświetlonej światłami pasa startowego nie mogliśmy nawet przewidzieć. Była to magiczna impreza  i mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Przyjęcie blisko 900 osób w ciągu  3 godzin, to niemałe przedsięwzięcie, dla nas będzie to okazja do nauki i kolejny, duży sprawdzian naszych służb lotniskowych – opowiada Ewa Bieńkowska.

Zupełnie innym sprawdzianem był dla zawodników sam bieg. Mówi ubiegłoroczna zwyciężczyni, tegoroczna faworytka: Elżbieta Styczyńska, zawodniczka RKS Łódź: – Zeszłoroczne zwycięstwo nie przyszło łatwo. Trasa była bardzo szybka, szybsza niż się spodziewałam. Godzina biegu, choć nietypowa dla dużych imprez sportowych dodała jeszcze klimatu tym zawodom. Przed startem spotkałam wielu znajomych, był czas żeby porozmawiać, nadrobić zaległości, pośmiać się i pożartować. W tym roku planuję powalczyć o zwycięstwo. Podobnego zdania jest dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Aten i Pekiny, Piotr Kędzia: – W ubiegłym roku bieg zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W trakcie swojej kariery sportowej byłem na wielu imprezach różnej rangi i szczerze muszę przyznać, że LCJRun jest w czołówce jeśli chodzi o atmosferę i szybką trasę.

W tym roku Piotr Kędzia poprowadzi dla oczekujących na start uczestników zawodów prelekcję o tytule „Od olimpijczyka do amatora”. Po jej zakończeniu będzie można porozmawiać z Piotrem o treningu, a także zasięgnąć porad odnośnie przygotowania  do zawodów.

– Udało nam się stworzyć niepowtarzalne zawody w skali Polski. To, że był to dobry pomysł świadczy fakt, że znaleźli się już nasi naśladowcy. To dobrze, zmotywuje nas to do jeszcze lepszego przygotowania zawodów – mówi Maciej Woźnicki, współorganizator. – Przy tworzeniu tegorocznej edycji Nordea LCJRun skorzystamy z ubiegłorocznego doświadczenia, tak by impreza wypadła jeszcze lepiej niż w 2014 roku.

Wszyscy uczestnicy Nordea LCJRun w pakiecie startowym otrzymają techniczne koszulki, tradycyjnie już nawiązujące do stroju pilota. Będzie to chyba największe na świecie zagęszczenie pilotów na jakimkolwiek lotnisku. Mamy nadzieję, że będzie to blisko 900 osób, czyli komplet uczestników. I wszyscy nosić będą krawaty! –  śmieje się Bartłomiej Sobecki, dyrektor biegu.
                                                                                                                                                                                                                                       

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_5238_Kopiowanie
Vena Cross 2014 (foto)
IMG_0727
Orlen Cup Łódź 2017 (foto)
Orlen Cup 2022

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*