Nocne świecenie na owady w Parku na Zdrowiu

swiecenie_2

Zielona Łódź zaprasza na bezkrwawe łowy! Zapewne nie wszyscy miłośnicy naszej przyrody wiedzą, że 95% motyli żyjących w Polsce to owady nocne, w związku z tym trudne do zaobserwowania. Na szczęście entomolodzy mają swoje sposoby, jak badać te tajemnicze stworzenia.

W piątek 30 czerwca będziemy starali się przybliżyć Państwu fascynujący świat nocnych owadów zamieszkujących łódzkie parki. Pod okiem najlepszych fachowców będziemy zwabiać światłem, łowić, podziwiać i klasyfikować ćmy i inne owady. Połów na światło jest całkowicie bezpieczny zarówno dla owadów, jak i dla publiczności.  Nocne połowy na światło potrwają około 3h. Należy zabrać ze sobą cieplejsze okrycie, lupę, aparat fotograficzny i latarkę. W przypadku intensywnych opadów świecenie przełożone będzie na kolejne dni. Start o 22.00.

Zbiórka na rogu ul.Konstantynowskiej i ul.Krakowskiej, w pobliżu przystanku tramwajowego.  Parking dla samochodów – przed wejściem do Ogrodu Botanicznego. Zapraszamy, wstęp wolny.

Jeden komentarz do “Nocne świecenie na owady w Parku na Zdrowiu

  • 29 czerwca 2017 o 08:32
    Bezpośredni odnośnik

    Sądząc po miejsu zbiórki,wnioskuję jednak że ” nocne świecenie” odbędzie się w Parku na Zdrowiu, a nie jak w tytule, w Parku Źródliska !(?)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *