OFF_collective_art_plakatNa terenie OFF Piotrkowska stanęła ściana o wymiarach dwa na dziesięć metrów. Przez dwa tygodnie będzie miejscem, w którym każdy chętny będzie mógł spełnić się artystycznie w ramach projektu Red Bull Collective Art.

Projekt Red Bull Collective Art zaprasza do współpracy wszystkich artystów, rysowników, malarzy, designerów czy fotografów do wirtualnego projektu artystycznego opartego na technice cadavre exquis. To technika zbiorowego tworzenia wymyślona przez surrealistów około 1925 roku, polegająca na łączeniu rożnych słów lub obrazków w jedną całość.

By przybliżyć wszystkim łodzianom istotę projektu 16 marca odbędzie się Nocne Malowanie. O godzinie 17 Rafał Lejman, łódzki artysta grafik, stworzy pierwszą część pracy, dając tym samym sygnał do dalszego rozwoju wspólnego dzieła. Udział w Nocnym Malowaniu zapowiedziały także tuzy łódzkiej sceny streetartowej jak etam cru. W tworzeniu wspólnej pracy będzie mógł wziąć udział każdy, kto tylko będzie miał odwagę pokazać ukrytego w sobie Picasso. Do  dyspozycji wszystkich uczestników będzie spora ilość markerów, mazaków oraz sprayów we wszystkich wariantach kolorystycznych. O oprawę muzyczną zadba dj.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w kolektywnym tworzeniu wirtualnie, może odwiedzić stronę www.redbullcollectiveart.com, która stanowi serce całego projektu. Wystarczy zarejestrować się i wybrać przedział czasu, w którym dołączy swoją część.  Uczestnik będzie mógł w prosty sposób pobrać szablon i pracować nad obrazkiem w dowolnie wybranym przez siebie stylu, a następnie załadować go i dodać do całej pracy.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
kpop
K-Pop – Music Bank Flashmob
FRU_PERFORMANCE
FRU Polski Festiwal Kontakt Improwizacji
port_gier3_inter_300_225
16. Łódzki Port Gier

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*