Fab Lab Łódź (Piłsudskiego 135) zaprasza na kolejną Noc Wytwórców. Już 12 maja odbędzies się ósma odsłona, która będzie połączona z ogólnoświatowymi obchodami Arduino Day oraz europejskim weekendem EMW- European Maker Week. Wstęp wolny.

Nie zabraknie możliwości zobaczenia co dzieje się na warsztacie od kuchni. Zobaczycie nad czym pracowali przez ostatnie miesiące wytwórcy, będziecie mogli zamienić z nimi kilka słów oraz zainspirować się do działania. Tym razem poza klasycznymi stanowiskami z projektami, przygotowano dwa wykłady.

Arduino – Czego potrzeba aby zacząć? – jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Arduino, to jest to wykład dla Ciebie! Poznasz historię powstawania najpopularniejszej platformy do projektowania elektroniki, dowiesz się czego potrzebujesz aby zacząć, oraz jak rozwijać swoje umiejętności.

Na co mi ta drukarka 3D? – Czy druk 3D nadal wydaje Ci się czarną magią? Po tym wykładzie zrozumiesz wszystko! Poznasz historię, obecne rozwiązania, ale również postaramy przybliżyć Ci możliwości w niedalekiej przyszłości.

Agenda:
Część wykładowa:
16:00 – Arduino – Czego potrzeba aby zacząć?
17:00 – Na co mi ta drukarka 3D?

Część wystawowa: START o godzinie 18:30
Flipped Forms – meble prosto z CNC
Kołobajki – książka dotykowa
Projekty na bazie Arduino:
-Studenckie Koło Naukowe MAIN
-FRONT
-Kontroler PC dla osoby niepełnosprawnej
-Kołyska reagująca na płacz dziecka

Data: 12 maja 2018 od 15:00 do 22:00
Miejsce: Pokład Makerspace Al. Piłsudskiego 135 Łódź

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
plakat2feta
F.E.T.A 2017
utp
Uniwersyteckie Targi Pracy 2015
VIII Folkowe Inspiracje 2018

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*