Noc Świętojańska w Ogrodzie Botanicznym

Zielona Łódź zaprasza w sobotę 23 czerwca o godz. 22 na pełnospektaklowe widowisko obrzędowe, przygotowane przez Jarosława Świątka – kierownika baletu Zespołu „Śląsk” oraz choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”.  Skakanie przez ogniska, tańce wokół nich z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu. Niesamowita atmosfera tajemniczości w nocnej oprawie przy dźwiękach muzyki.

Noc Kupały była szczególnym czasem przesilenia wiosenno-letniego, świętem żywiołów wody i ognia, ciemności i światła, odbywającym się w wigilię Św. Jana. Aby przybliżyć Wam wspaniałą słowiańską tradycję, około trzydziestu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa” zaprezentuje obyczaje związane z magiczną Nocą Świętojańską. Wierzono, że osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok będą żyły w szczęściu i dostatku.

Obowiązują bilety wstępu do Ogrodu Botanicznego (8zł/4zł). Tego dnia kasy od ul. Krzemienieckiej i Retkińskiej 39/65 będą czynne dłużej – do godz. 23. Kasa od ul. Hufcowej/Kusocińskiego czynna do godz. 19.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *