W SOBOTĘ 25 czerwca zapraszamy do Ogrodu Botanicznego w Łodzi na widowisko obrzędowe, przygotowane przez Jarosława Świątka – choreografa i kierownika artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa”.

Skakanie przez ogniska, tańce wokół nich z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie to tylko niektóre z atrakcji spektaklu. Będzie można poczuć niesamowitą atmosferę tajemniczości w nocnej oprawie przy dźwiękach muzyki.
Sceną wydarzenia będzie największy staw w Ogrodzie Botanicznym, zlokalizowany w centralnym jego punkcie.

🕙 Widowisko rozpocznie się o godz. 22.00 i będzie trwało ok. 50 min.

Wejście na spektakl w godz. 21.00 – 21.45 TYLKO przez kasę główną Ogrodu od strony ulicy Krzemienieckiej 36/38

Zalecamy wcześniejsze przyjście, żeby uniknąć kolejki do kasy i problemów z parkowaniem.

🌳 Udział w wydarzeniu możliwy po wykupieniu biletu wstępu do Ogrodu (normalny 12 zł, ulgowy 6 zł), okazaniu karty rocznej lub bezpłatnie dla osób upoważnionych do bezpłatnego wstępu zgodnie z cennikiem opłat w Ogrodzie.
🌳 Nie ma przedsprzedaży biletów ani specjalnych wejściówek na wydarzenie. Bilety wstępu będą sprzedawane w kasie głównej Ogrodu bezpośrednio przed spektaklem w godz. 21.00-21.45

🌠 Noc Kupały była szczególnym czasem przesilenia wiosenno-letniego, świętem żywiołów wody i ognia, ciemności i światła, odbywającym się w wigilię Św. Jana. Aby przybliżyć Wam wspaniałą słowiańską tradycję, około trzydziestu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Częstochowa” zaprezentuje obyczaje związane z magiczną Nocą Świętojańską.
Wierzono, że osoby biorące czynny udział w sobótkowych uroczystościach przez cały rok będą żyły w szczęściu i dostatku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
fascination
Fascination Show 2017
plakat_ostateczny
Stop pijanym kierowcom pod M1
kochajmy
Kochajmy Łódzkie Włókniarki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*