08410 lipca w Muzeum Miasta Łodzi po raz pierwszy zorganizowano Noc Literatury. Od godz. 18 do 1 czytano współczesną poezję i prozę, głównie autorów związanych z naszym miastem.

Zaprezentowali się m.in. Kacper Bartczak,  Marek Czuku, Przemysław Dakowicz, Dorota Filipczak, Piotr Gajda, Piotr Grobliński, Krzysztof Kleszcz, Monika Mosiewicz i Kacper Płusa. Nie zabrakło również debiutantów- uczestników warsztatów literackich, które odbywają się w Domu Literatury oraz członkowie studenckiego Koła Krytyczno–Literackiego działającego na filologii polskiej UŁ. W międzyczasie na scenie pojawiał się zespół Agnellus wykonujący na rockowo piosenki do tekstów m.in. Juliana Tuwima i Bolesława Leśmiana.

Można było również wysłuchać gawęd badaczy literatury z UŁ: o Antonim Malczewskim, zapomnianym romantyku, mówił Jacek Brzozowski, o muzyczności w poezji – Jerzy Wiśniewski. Literacką „grę w kryminał” we wnętrzach Muzeum poprowadziła Maria Berkan-Jabłońska. Wcześniej tego dnia zorganizowano również warsztaty dla najmłodszych.

/fot. PO

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
okgorna
Wyniki konkursów Centauro
Święte Księgi Czterech Kultur – wystawa on-line
zdjecia_054
Jurij Andruchowycz w Łodzi (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*