20 września 2019 w kilkudziesięciu księgarniach w całej Polsce odbędzie się pierwsza edycja akcji Noc Księgarń. Wydarzenie, podobnie jak Noc Muzeów, ma na stałe wpisać się w kalendarz ogólnopolskich inicjatyw kulturalnych. Organizatorem akcji jest dystrybutor książek OSDW Azymut. Ogólnopolska Noc Księgarń została dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Wstęp wolny.

Program w Łodzi:

Księgarnia PWN
Kopcińskiego 31, 90-142 Łódź
20 września 2019, godz. 19:00 – 20:30
19:00 Spotkanie z Grażyną Bąkiewicz, autorką książki „A u nas w domu – opowieści dzieci fabrykanta”

Grażyna Bąkiewicz – łodzianka, historyk, pedagog, autorka książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka historii w szkole podstawowej i gimnazjum. Laureatka I nagrody IBBY. Jej powieść dla młodzieży O melba! uznana została Książką Roku 2002. W 2003 r. O melba! znalazła się w katalogu Instytutu Adama Mickiewicza „Nowe książki z Polski” przygotowanym na targi książki w Bolonii. Jej Stan podgoraczkowy i Będę u Klary były nominowane do nagrody IBBY. Korniszonek, powieść dla dzieci, otrzymała honorowe wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych 2004 przyznawanego przez Bibliotekę Raczyńskich, a książka Muchy w butelce nominowana była w 2009 roku do nagrody Srebrnego Kałamarza, przyznawanej przez Fundację Zielona Gęś.

Księgarnia Ossolineum
Piotrkowska 181, 91-447 Łódź
20 września 2019, godz. 18:30 – 00:00
18:30 Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

Anna Kamińska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej Halina (2019), Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona (2015). Za tę ostatnią nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej. Rozmowę z Anną Kamińską poprowadzi Paulina Frankiewicz – Łodzianka z urodzenia i z wyboru. Z wykształcenia filozofka (obecnie doktorantka na UŁ) i księgarka. Redaktorka gazety Literackiej towarzyszącej festiwalowi Literacki Sopot, autorka bloga Do dzieła (www.dodziela.com.pl).

20:30 Spotkanie i warsztaty z Barbarą Popławską i Jackiem Gientką, promocja książki „Bajki dorosłych”

Proponujemy niecodzienną promocję książki dla dorosłych w postaci dwugodzinnych warsztatów z autorami. Na jakich mocnych stronach opierać zawodowe i życiowe projekty? Jak ważne w codziennym działaniu są nasze emocje? „Bajki kluczem do sukcesu. Warsztaty kreatywnego współdziałania” to jedna z niewielu okazji, aby dowiedzieć się, jak dobrze współdziałać i motywować się wzajemnie w grupie. Warsztaty pobudzają kreatywność, abstrakcyjne myślenie, zawierają elementy storytellingu, improwizacji i śmiechoterapii, akcentują mocne strony uczestników i uczestniczek; pokazują, jak radzić sobie z trudnymi i przyjemnymi emocjami, jak rozpoznawać mechanizmy obronne. W trakcie spotkań dbamy o bezpieczną, przyjazną atmosferę, program przygotowujemy z uwzględnieniem specyfiki grupy, którą gościmy.

22:30 straszne słuchowisko dla wytrwałych: „Baśnie” braci Grimm (Media Rodzina)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Sylwia_Chutnik_Empik
Sylwia Chutnik w EMPIKu
IMG_3121
Finał X Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Zbigniewa Dominiaka
Muszynski_na_strone1
Spotkanie z Andrzejem Muszyńskim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*