Noc Kina Polskiego w Silver Screen

NocKinaPolskiego-plakat23 kwietnia o godz. 23 w łódzkim kinie Silver Screen rozpocznie się Noc Kina Polskiego. Widzowie będą mieli okazję do zapoznania się z polską twórczością filmową ostatnich lat.

Zaplanowany repertuar Nocy Kina Polskiego:

12 hitów kinowych:
Trick, Lejdis, Dom zły, Tatarak, Różyczka, Galerianki, Testosteron, Beats of freedom, Randka w ciemno, Wszystko co kocham, Wojna polsko – ruska, Idealny facet dla mojej dziewczyny

Maraton teledysków na wielkim ekranie:
Dorota Miśkiewicz, Ewelina Flinta, Hey, Krzysztof Krawczyk, Edyta Bartosiewicz, Kasia Cerekwicka, Kayah, Makowiecki Band, Marcin Rozynek, Maria Sadowska, Maryla Rodowicz, Mika Urbaniak, Monika Brodka, Muchy, Muniek, Myslovitz, Smolik i inni.

Animacje:
Platige Image, min.: filmy Tomka Bagińskiego, Damiana Nenowa, Grzegorza Jonkajtysa.

Bilety do nabycia w kasach biletowych, w cenie:
16 zł – ulgowy (dla studentów oraz posiadaczy karty SilverClub)
19 zł – normalny.

 

 


Opisy:

Trick – czas trwania 95 min.
Reżyseria: Jan Hryniak
Scenariusz: Michał J. Zabłocki
Obsada: Piotr Adamczyk, Karolina Gruszka, Andrzej Chyra, Robert Więckiewicz, Marian Dziędziel, Agnieszka Warcholska, Grażyna Szapołowska, Jerzy Trela

„Trick” jest pierwszym od wielu lat polskim filmem sensacyjnym z błyskotliwym poczuciem humoru o genialnych oszustach i ich misternie zaplanowanej zemście na tych, którzy ich zdradzili. Ten rodzaj kina przeżywał w Polsce prawdziwy rozkwit w latach 80. za sprawą „Vabanku” i „Wielkiego Szu”, a na całym świecie do dziś dostarcza widzom rozrywkę na najwyższym poziomie m.in. w kolejnych częściach „Ocean’s Eleven”, jednak w ostatnich latach był rzadko reprezentowany w naszej kinematografii.

Lejdis – czas trwania 136 min.
Reżyseria: Tomasz Konecki
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz, Anna Andrychowicz-Słowik, Małgorzata Saramonowicz, Ewa Sienkiewicz, Hanna Węsierska  
Obsada: Edyta Olszówka, Anna Dereszowska, Izabela Kuna, Magdalena Różyczka, Robert Więckiewicz,  Piotr Adamczyk, Rafał Królikowski, Tomasz Kot, Tomasz Karolak, Borys Szyc

„Lejdis” to komedia o perypetiach czterech kobiet usiłujących poradzić sobie ze zwariowanym życiem, które nigdy nie wygląda tak, jak sobie zaplanowały. Bohaterki filmu – podobnie jak bohaterki największych amerykańskich hitów „Seks w wielkim mieście”, „Gotowe na wszystko” – to kobiety żyjące w dużym mieście, wyzwolone, nowoczesne i nieco szalone. Film opowiada o dwunastu miesiącach ich życia.

Dom zły – czas trwania 106 min
Reżyseria: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski , Łukasz Kośmicki
Obsada:  Marian Dziędziel, Arkadiusz Jakubik, Kinga Preis, Bartłomiej Topa, Michał Gadomski, Piotr Głowacki, Robert Więckiewicz   
„Dom zły” – akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, w czasie stanu wojennego. Milicyjna ekipa dochodzeniowa próbuje odtworzyć przebieg wydarzeń z miejsca zbrodni. Podejrzany Edward Środoń w trakcie wizji lokalnej opowiada historię, która wydarzyła się w gospodarstwie Dziabasów, feralnej nocy jesienią 1978 roku. Pozornie proste, kryminalne dochodzenie okazuje się być sprawą posiadającą drugie, a może i nawet trzecie dno.

Tatarak – czas trwania 85 min
Reżyseria: Andrzej Wajda
Scenariusz: Andrzej Wajda
Obsada: Krystyna Janda, Paweł Szajda, Jan Englert, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Julia Pietrucha  

„Tatarak” – historia starzejącej się, doświadczonej życiem i schorowanej doktorowej Marty borykającej się z nudą i wspomnieniami. Żyje ze swym mężem w małym miasteczku. Przypadek sprawi, że przypomni sobie, czym jest miłość, a nawet fizyczna fascynacja. Spotkanie z młodym mężczyzną i jego tragiczna śmierć w trakcie wspólnej kąpieli wywołują w niej uczucia i reakcje, jakich sama się nie spodziewała.  

Różyczka – czas trwania 118 min
Reżyseria Jan Kidawa-Błoński
Scenariusz Maciej Karpiński , Jan Kidawa-Błoński
Obsada: Magdalena Boczarska, Andrzej Seweryn, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Grażyna Szapołowska, Jan Frycz

Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną „dziewczynę znikąd”. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku.

Galerianki – czas trwania 82 min.
Reżyseria: Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz: Katarzyna Rosłaniec
Obsada: Anna Karczmarczyk, Dagmara Krasowska, Dominika Gwit, Magdalena Ciurzyńska

Galerie handlowe – współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami – czasami jest to tylko zwykła, różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna – Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik – Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.

Testosteron – czas trwania 119 min.
Reżyseria: Andrzej Saramonowicz , Tomasz Konecki
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz
Obsada: Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Maciej Stuhr, Krzysztof Stelmaszyk, Cezary Kosiński, Tomasz Karolak, Tomasz Kot, Magdalena Boczarska

Kornel jest pracownikiem naukowym, który stał się sławny dzięki telewizji. Jego ślub ze znaną piosenkarką Alicją zapowiadany jest na atrakcję towarzyską Warszawy. W sali restauracyjnej, gdzie ma się odbyć wesele, trwają właśnie ostatnie przygotowania. Jednak tuż przed przybyciem młodej pary pobity Sebastian Tretyna zostaje wciągnięty do sali przez trzech ubranych na czarno mężczyzn. Mężczyźni barykadują salę. Czy są terrorystami? Uważajcie, bo rzeczywistość może Was zaskoczyć!

Beats of Freedom – czas trwania 75 min.
Scenariusz i reżyseria: Lesze Gnoiński, Wojciech Słota

Co mógł usłyszeć polski rockman, wchodząc do sklepu mięsnego w latach 80.? Jeśli wierzyć byłemu liderowi Perfectu, Zbigniewowi Hołdysowi, standardowe przywitanie brzmiało następująco: wyp… na koniec kolejki, gwiazdorze jeb… Jak widać, w tamtym okresie muzyka nie łagodziła obyczajów. Była za to wyrazem niezadowolenia dorosłych dzieci, którym represyjny system skradł życie, wyznaczając „czas na pracę i sen”. Dokument stanowi udaną próbę zbadania fenomenu owych wkurzonych chłopców z gitarą.

Randka w ciemno – czas trwania 95 min.
Reżyseria: Wojciech Wójcik
Obsada: Borys Szyc, Katarzyna Maciąg, Anna Dereszowska, Leszek Żurek, Tomasz Kot, Bogusław Linda, Zbigniew Zamachowski, Danuta Stenka

„Randka w ciemno” – to pełna emocji i humoru historia Majki , próbującej odnaleźć się po burzliwym związku ze starszym od siebie mężczyzną. Nie brakuje jej także innych miłosnych perypetii. O jej względy ubiegają się dwaj przystojni młodzieńcy, a w trudnych momentach z fantazją wspierają oddane przyjaciółki. Jedna z nich wpadnie na niezwykły pomysł, który odmieni życie Majki…

Wszystko co kocham – czas trwania 95 min.
Scenariusz i reżyseria: Jacek Borcuch
Obsada: Mateusz Kościukiewicz, Andrzej Chyra, Katarzyna Herman, Elżbieta Karkoszka

Młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka – jest czas, gdy wszystko zdarza się po raz pierwszy a miłość ma smak oranżady! Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym).

Wojna polsko – ruska – czas trwania 108 min.
Scenariusz i reżyseria: Xawery Żuławski
Obsada: Borys Szyc, Sonia Bohosiewicz, Ewa Kasprzyk, Anna Prus, Dorota Masłowska

Ekranizacja książki Doroty Masłowskiej „Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”. Jest to pierwsza polska powieść dresiarska. W głównej warstwie narracyjnej opowiada o przygodach dresiarza Silnego z pięcioma kolejnymi dziewczętami. Jednocześnie stanowi nadrealistyczną alegorię polskiej tożsamości narodowej w rzeczywistości małego miasta w województwie pomorskim.

Idealny facet dla mojej dziewczyny – czas trwania 128 min.
Reżyseria: Tomasz Konecki
Scenariusz: Andrzej Saramonowicz
Obsada: Marcin Dobrociński, Magdalena Boczarska, Izabela Kuna, Tomasz Karolak, Kinga Preis, Danuta Stenka, Krzysztof Globisz, Daniel Olbrychski, Maria Seweryn, Tomasz Kot  

Idealny facet dla mojej dziewczyny – opowiada o tym, jak wielką siłę ma miłość od pierwszego wejrzenia. Kiedy Kostek spotyka Lunę, nie ma wątpliwości, że ta piękna blondynka o tajemniczym spojrzeniu jest jego „drugą połówką pomarańczy”. Problem w tym, że Lunę i Kostka dzieli tak wiele, że wydaje się, iż nie ma żadnych szans, by mogli być razem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy